Najmodniejsze krzesła i fotele do mieszkania. Niektóre modele są przecenione

Krzesła i fotele to absolutnie niezbędne elementy wyposażenia każdego mieszkania. Często jednak wybór konkretnych modeli sprawia nie lada problem. Zwłaszcza, że siedziska muszą być wygodne i bezpieczne dla naszego kręgosłupa, a dodatkowo powinny pasować do stylu mieszkania. Jak wybrać odpowiednie modele do naszych wnętrz? Przedstawiamy najmodniejsze krzesła i fotele do mieszkania z polskich sklepów. Co ważne, niektóre modele można teraz kupić dużo taniej!

Krzesła i fotele do mieszkania – jakie wybrać?

Wybierając krzesła i fotele do mieszkania, w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na wygodę, funkcjonalność i styl. Jeśli nie weźmiemy pod uwagę któregokolwiek z tych czynników nasz nowy nabytek nie spełni naszych oczekiwań i potrzeb. W przypadku krzeseł ważne jest także ich przeznaczenie. Nie wszystkie modele pasują do każdego pomieszczenia, dlatego przed zakupem warto zwrócić na to uwagę. O ile wybór miejscem fotela jest najczęściej salon to w przypadku krzeseł możliwości jest więcej, począwszy od krzeseł kuchennych, aż po krzesła do salonu i jadalni.

Najmodniejsze krzesła i fotele z polskich sklepów.Najmodniejsze krzesła i fotele z polskich sklepów. Krzesła i fotele w świetnych cenach, niektóre modele są przecenione. fot. Designtown

Wybierając fotel do salonu także musimy zwrócić uwagę na to czy pasuje do całej aranżacji i czy jest wygodny. W przeciwnym razie nawet najmodniejszy model sezonu okaże się nietrafionym zakupem. Fotele różnią się od siebie zarówno stylem, materiałem, kolorem i wielkością. To właśnie rozmiar fotela ma duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego modelu do salonu. Jeśli dysponujemy małym metrażem musimy zwrócić uwagę, czy wybrany fotel nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca, a więc czy będzie można swobodnie poruszać się. Dawniej fotel stanowił komplet z sofą, ale coraz częściej kupuje się je oddzielnie i co ciekawe, często są one całkowicie niepodobne do wypoczynku. Zwłaszcza w modernistycznych aranżacjach sofa i fotel nie muszą pasować do siebie. Wręcz przeciwnie, dzięki temu wnętrza salonu wyglądają nietuzinkowo i nowocześnie.

Dowodem na to jak ważną rolę w aranżacji salonu odgrywają fotele jest ich ilość i popularność. Wiele z nich stało się nawet ikonami światowego designu, jak np. słynny fotel Kokos projektu Coconut Chair czy fotel Papa Bea, zaprojektowany  na początku lat 50. XX wieku przez znanego duńskiego projektanta Hansa Wagnera. Nie tylko fotele, ale także niektóre modele krzeseł przeszły do historii światowego designu. Świat oszalał na punkcie krzesła Diament, projektu Magis One Chair, krzesła Net zaprojektowanego przez Charlesa i Ray Eames czy krzesła Duch według słynnego projektu Philipe Starc'a.

Oto ikony światowego designu. Niektóre modele są przecenione:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.