Krzesła rattanowe do mieszkania - najpiękniejsze modele do kuchni i salonu

MT
24.07.2019 14:00
Krzesła rattanowe zazwyczaj można spotkać na balkonach, tarasach w ogrodach. Nie oznacza to jednak, że meble z rattanu nie mogą być elementem wyposażenia kuchni czy salonu. Wręcz przeciwnie, rattanowe krzesła i fotele coraz częściej można spotkać we wnętrzach. Czy rattanowe krzesła pasują do każdej aranżacji? Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Krzesła z rattanu do salonu i kuchni

Moda na rattanowe krzesła trwa od kilku sezonów. Najczęściej jednak można spotkać rattanowe siedziska na balkonie lub w ogrodzie. Okazuje się, że rattan świetnie sprawdza się również jako element wyposażenia wnętrz. Krzesła i fotele wykonane z tego surowca sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przytulne, ciepłe i klimatyczne. Jeśli odpowiednio zestawimy je z innymi elementami wyposażenia mieszkania, możemy osiągnąć niespodziewany efekt.

Rattan to nic innego jak drewno palmy rattanowej „Calamus Rotan”. Surowiec rośnie głównie w Malezji, Indonezji i Ekwadorze. Co ciekawe, meble z rattanu były znane już 5000 lat temu, kiedy to zdobiły domy i ogrody starożytnych Egipcjan, Rzymian i Greków. Na masową skalę po raz pierwszy meble rattanowe były produkowane dopiero pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Nieco później, na początku XX wieku rattan był bardzo chętnie wykorzystywanym surowcem przez projektantów Art Deco oraz wszystkich miłośników stylu nowoczesnego.

Krzesła rattanowe do mieszkania.Krzesła rattanowe do mieszkania. Najpiękniejsze krzesła z rattanu do kuchni i salonu. fot. okazje.info

Mimo że meble rattanowe kojarzą się w dużej mierze z meblami do ogrodu, znacznie lepiej sprawdzą się jako element wyposażenia wnętrz. Rattan źle znosi wilgoć, mróz oraz promienie słoneczne, dlatego jeśli nasze meble ogrodowe są wykonane z tego surowca, należy chronić je przed deszczem i chować je na okres zimowy. W przypadku krzeseł rattanowych do mieszkania nie musimy martwić się o ich trwałość i specjalną pielęgnację. Co więcej, krzesła z rattanu są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu posłużą na długo. Dodatkowo, w przeciwieństwie do drewna czy skóry meble z rattanu wyglądają jasno, lekko i przestronnie.

Krzesła i fotele z rattanu mogą zastąpić tradycyjne krzesła kuchenne lub do salonu czy jadalni. Modele wykonane z tego surowca świetnie pasują do wnętrz inspirowanych stylem boho, kolonialnym czy vintage. Nie oznacza to, że nie można zdecydować się na rattanowe modele w klasycznych czy nowoczesnych aranżacjach. Rattanowe krzesła mogą świetnie odświeżyć aranżację, dodając jej nietuzinkowego wyrazu. Co więcej, rattan świetnie wpisuje się w najnowsze trendy, których motywem przewodnim jest powrót do natury.

Oto nasze propozycje:

Więcej o: