Kultowe fotele od słynnych projektantów. Modele w promocyjnych cenach

MT
25.07.2019 15:00
Wybierając fotel do salonu zwracamy uwagę na to, aby był wygodny, funkcjonalny i dobrze komponował się z innymi meblami. Nie trzeba przy tym rezygnować z wyjątkowego designu, a także marzeń o kultowych meblach od najsłynniejszych projektów. Poniżej prezentujemy najpiękniejsze fotele inspirowane słynnymi modelami. Niektóre modele są przecenione nawet o 700 zł.

Kultowe meble inspirowane słynnymi projektami – nasze propozycje

Mimo zmieniających się trendów i pogoni za nowymi inspiracjami niektóre meble na dobre zapisały się w historii światowego designu. Tym samym stały się prawdziwymi ikonami, które mimo upływu czasu są wciąż na topie. Poniżej prezentujemy designerskie fotele, które znakomicie udekorują salon.

Wszystkie polecane fotele:

Za ikonę nowoczesnego designu uważa się słynny fotel Kokos zaprojektowany w 1956 roku przez George’a Nelsona. Fotel zyskał sławę dzięki nietuzinkowej, oryginalnej formie, która miała przypominać wycinek kokosa podzielonego na osiem  części. Mimo nietypowego wyglądu, fotel jest wyjątkowo uniwersalny i ponadczasowy, o czym dowodzi rok jego powstania. Zaletą tego modelu jest fakt, że równie dobrze sprawdzi się w nowoczesnych, eleganckich  aranżacjach jak i klasycznych wnętrzach. Poza tym Fotel Kokos mimo swojej nietypowej formy jest bardzo wygodny. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że fotel będzie pełnił tylko funkcję dekoracyjną. Dodatkową zaletą jest wysoka jakość materiałów z jakich został wykonany ten model. Siedzisko obite zostało skórą, podstawa została wykonana z chromowanych rurek, a całość z wysokiej jakości włókna szklanego lakierowanego na biały kolor. Poniżej można znaleźć model inspirowany tym kultowym projektem.

Na uwagę zasługuje również fotel Emi Velvet z lat 60’ – tych. Model utrzymany jest w stylu modernistycznym, ale świetnie sprawdzi się także w eleganckich, klasycznych wnętrzach. Jego znakiem rozpoznawczym jest wygodny podłokietnik i aksamitna tkanina typu velvet o delikatnym połysku. Co ciekawe ze względu na swoje nietypowe wymiary, fotel świetnie sprawdzi się także w bardzo małych pomieszczeniach. Fotel Velvet świetnie prezentuje się zarówno przy stoliku kawowym jak i stole, dzięki czemu może być użyty na kilka sposobów. Zaletą fotela jest jego trwałość – aksamitna tkanina typu velvet nie tylko jest przyjemna w dotyku, ale przede wszystkim łatwa w czyszczeniu. Kultowy fotel stworzyła polska projektantka Magdalena Jasyk. (Fotel można znaleźć powyżej).

Więcej o: