Odkurzacze do 300 złotych - przegląd modeli z polskich sklepów

KK
26.07.2019 12:00
Trudno wyobrazić sobie sprzątanie bez odkurzacza. To praktyczne i ułatwiające życie urządzenie, jednak jego wybór to nie lada wyzwanie. Jeśli na zakup odkurzacz chcemy przeznaczyć kwotę w okolicach 300 złotych wybór jest już dość szeroki. Odkurzacz workowy, bezworkowy, a może pionowy? Zobacz nasze propozycje i wybierz model idealny dla siebie.

Niezależnie od tego czy na domowej podłodze mamy parkiet, panele, płytki, dywany czy wykładziny brudzi się tak samo. Po prostu odkurzanie i zmywanie podłogi jest koniecznością, jeśli chcemy mieć czysto. Odkurzacz to wybawienie, szczególnie, jeśli mamy do posprzątania całe mieszkanie. Zamiatanie szczotką nie jest tak samo efektywne, a pyłki podrywają się z ziemi, co może być uciążliwe dla alergików.  Jaki odkurzacz najlepiej wybrać, jeśli dysponujemy budżetem 300 złotych?

Odkurzacz workowyOdkurzacz workowy Fot. shutterstock

Odkurzacz workowy

Odkurzacz workowy to zdecydowanie klasy, jest najpopularniejszy. Kurz i zabrudzenia zbierane są do płóciennego lub papierowego worka, który należy regularnie, w zależności od modelu opróżniać lub wymieniać. Jego nieocenioną zaletą jest higiena podczas sprzątania. Worki są dość szczelne, dzięki czemu kurz nie wydostaje się na zewnątrz, drobinki nie unoszą się w powietrzu.

Zachęcająca jest również cena urządzenia. Nie są zbyt drogie, za mniej niż 300 złotych możemy kupić naprawdę solidne modele renomowanych producentów. Warto poszukać modelu z regulacją mocy i workami płóciennymi – będzie to zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Worek wystarczy wyczyścić i włożyć do urządzenia ponownie. Ciekawie prezentują się modle o niskim natężeniu hałasu, z pewnością docenią je sąsiedzi i rodziny z małymi dziećmi.

Odkurzacz bezworkowy

Drażni Cię ciągłe szukanie worków do konkretnego modelu odkurzacza? Koszty eksploatacji przyprawiają Cię o zawrót głowy? Warto w takim przypadku kupić odkurzacz bezworkowy.  Dzięki niemu przede wszystkim zminimalizujesz swoje wydatki. Kurz i brud gromadzi się w specjalnym pojemniku wewnątrz urządzenia. Warto podkreślić, że moc urządzenia jest stała, niezależnie od stopnia napełnienia pojemnika. Zbiornik na brud jest szczelny, a bezworkowy odkurzacz charakteryzuje się niską remisja kurzu, dzięki czemu powietrze, które urządzenie wydmuchuje jest czystsze.

Odkurzacz bezworkowy AdlerOdkurzacz bezworkowy Adler Fot. okazje.info, materiały partnera

Powinniśmy ostrożnie opróżniać pojemnik na kurz, aby nie rozsypać go na podłogę lub w powietrze. Jeśli w domu mieszkają alergicy, po wyczyszczeniu pojemnika warto go dokładnie umyć. Ten model odkurzacza jest w zakupie droższy od modelu workowego, jednak zdecydowanie tańszy w eksploatacji. Wybraliśmy dla Was solidne modele za mniej niż 300 złotych.

Odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy to nowoczesny i coraz chętniej wybierany model. Dlaczego? Jest lekki, poręczny i funkcjonalny, podczas sprzątania nie ciągamy za sobą żadnych kabli. Model ten zapewnia cichą pracę, nie zagłusza radia czy telewizji. Lekka konstrukcja nie sprawia problemu podczas przenoszenia, odkurzania zakamarków, zajmuje też zdecydowanie mniej miejsca podczas przechowywania. Odkurzacz pionowy bez problemu zmieści się w szafie czy wnęce za regałem.

Odkurzacz pionowyOdkurzacz pionowy Fot. Homebook, materiały partnera

Urządzenie nad szczotką, w rączce ma wmontowany specjalny zbiornik na kurz i brud. Po zakończonym odkurzaniu wystarczy go wyjąć i opróżnić. Odkurzacz wbudowany ma akumulator, niektóre modele wyposażone są w wyświetlacz LCD, informujący o stanie naładowania baterii.  Atutem odkurzacza pionowego jest możliwość zbierania płynów, a niektóre w funkcję mycia podłogi na mokro.

Model pionowy odkurzacza jest zdecydowanie najdroższy w porównaniu z wcześniej opisanymi modelami, jednak gwarantuje wygodę. Wybraliśmy modele w dobrych cenach.

Więcej o: