Zmywarka do zabudowy - jaka powinna być?

Coraz większa część z nas decyduje się na zakup zmywarki, która wyręczy w myciu naczyń o obniży rachunki za wodę. Przyjrzeliśmy się zmywarkom do zabudowy i wiemy, jakie cechy powinny mieć!

Im więcej domowników, tym więcej naczyń do zmywania. Większość z nas lubi spotkania ze znajomymi i domówki, jednak piętrzące się sterty naczyń po zakończonej imprezie przyprawiają o zawrót głowy, a chęci do zmywania brak. Najlepszym sposobem jest inwestycja w zmywarkę! To urządzenie wykona za Ciebie całą brudną robotę.

Zmywarka do zabudowyZmywarka do zabudowy Fot. Homebook, materiały partnera

Zalety zmywarek:

  • Ograniczają zużycie wody i prądu (oszczędność co najmniej 7 litrów wody podczas jednego mycia)
  • Oszczędzają czas
  • Oszczędność pieniędzy
  • Możliwość mycia naczyń w dowolnym czasie, w nocy – można ustawić start pracy
  • Naczynia umyte w zmywarce są nie tylko czyste, ale i wyparzone
  • Ochrona skóry – płyny do naczyń nie działają dobrze na skórę rąk
  • Najbardziej opłacalne jest włączanie w pełni załadowanego urządzenia

Jaka powinna być zmywarka do zabudowy

Częstym wyborem  padają zmywarki przeznaczone do zabudowy. Jeśli Twoja kuchnia ma ograniczony metraż lub chcesz utrzymać minimalistyczny design to rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Urządzenia do zabudowy łączą korzyści wizualne, ale i praktyczne. Kuchenna zabudowa będzie prezentowała się jednolicie, a pomieszczenie będzie idealnie zaprojektowane. Jedynym wyróżnikiem miejsc, w których znajdują się sprzęty AGD do zabudowy są zewnętrzne panele sterujące z wyświetlaczem i przyciskami, którymi ustawia się parametry pracy. Wybierając zmywarkę do zabudowy zyskasz w kuchni więcej przestrzeni, będzie ona optycznie większa.

Zmywarka zabudowana w kuchennej aranżacjiZmywarka zabudowana w kuchennej aranżacji Fot. Homebook, materiały partnera

Wybierając zmywarkę do zabudowy koniecznie zwróć uwagę na jej klasę energetyczną. Powinna ona mieć A++ lub A+++. Warto zwrócić uwagę na ekonomiczny program zmywania, który pozwoli oszczędzać wodę, to konieczność, jeśli chcemy mieć w kuchni sprzęt, który nie zrujnuje domowego budżetu. Zintegrowany panel sterowania powinien mieć wyświetlacz LCD, umieszczony w górnej części drzwi zmywarki nie zaburzy minimalistycznego wystroju kuchni.

Dobrej jakości zmywarka do zabudowy powinna emitować hałas na średnim poziomie, 40-45 dB i pomieścić co najmniej 9-10 kompletów naczyń. Duże znaczenie ma zużycie wody, nie powinno ono przekraczać 10 litrów w cyklu zmywanie, optymalnie będzie to 7. W zmywarce myjemy różnej grubości naczynia, doskonałą opcją będzie szeroki zakres temperatur, 40-70 stopni, który pozwoli na dopasowanie temperatury wody. Warto zwrócić też uwagę na wskaźnik poziomu soli i nabłyszczacza.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.