Wersalka do małego pokoju - jaką wybrać? Najciekawsze propozycje [ceny]

Dawniej wersalka była obowiązkowym elementem wystroju każdego mieszkania. Kojarzona z czasami PRL-u, nieco zapomniana, obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Wersalka ma wiele zalet, ale najbardziej docenią je właściciele niewielkich mieszkań. Podpowiadamy, jaką wersalkę wybrać do małego pokoju.

Tanie wersalki do małego pokoju 

Przed zakupem wersalki trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. W pierwszej kolejności należy zmierzyć wymiary pokoju, w którym będzie stała wersalka. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrany model zmieści się w przeznaczonym na to miejscu i nie będzie blokował przejścia. Trzeba też wiedzieć, jaką funkcjonalność powinien mieć wybrany przez nas mebel. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać wersalkę, która posłuży jako dodatkowe miejsce do spania, albo też jako "pojemnik" na pościel. To nie wszystko - kupując wersalkę musimy określić liczbę osób, które będą z niej korzystały na co dzień. Pozwoli to wyselekcjonować modele dostosowane do naszych oczekiwań.

Wersalka HomebookWersalka Homebook fot. homebook

Wersalka do małego pokoju - jaką wybrać?

Kiedy odpowiemy sobie na kluczowe pytania dotyczące funkcjonalności, można zastanowić się nad stylem i estetyką wersalki. Wersalka jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia mieszkania, dlatego nie można zapominać o tym, że musi ona pasować do reszty aranżacji. Kwestie takie jak kolor obicia mają duże znaczenie przy zakupie konkretnego modelu, dlatego warto upewnić się, że wybrana wersalka będzie pasowała do mebli. Najczęściej wybieramy wersalki pod kolor ścian pokoju albo te w pastelowych, jasnych kolorach. Te dwie opcje są zdecydowanie najbezpieczniejsze - możemy wtedy być spokojni, że wersalka będzie się dobrze komponować z resztą aranżacji wnętrza. Wersalki w jasnym odcieniu mają także inną zaletę - jak wiadomo, biel optycznie powiększa wnętrza, dlatego jasny kolor obicia sprawi, że nasza wersalka nie „zabierze” przestrzeni niewielkiego i tak pomieszczenia.

Warto zwrócić uwagę także na styl wersalki. Zwłaszcza, że oprócz klasycznych wersalek, na rynku coraz częściej można spotkać modele w stylu skandynawskim, industrialnym czy nowoczesnym. W ostatnim czasie ogromną popularnością i zainteresowaniem klientów cieszą się zwłaszcza wersalki modernistyczne. Wielu producentów rezygnuje z produkcji tradycyjnych wersalek. Modele obecne na rynku różnią się zarówno wyglądem jak i funkcjonalnością. Nie wszystkie modele posiadają funkcję mają funkcję spania czy czy miejsce na pościel. Niezmiennie jednak wersalki stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych łóżek, kanap czy sof.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.