Robot kuchenny planetarny - jaki wybrać? Który model sprawdzi się najlepiej?

MT
12.08.2019 15:00
Robot planetarny stał się absolutnym hitem ostatnich lat. Z każdym sezonem jego popularność rośnie, ale nie każdy wie, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Jaki robot kuchenny planetarny jest najlepszy? Wyjaśniamy.

Robot kuchenny planetarny – co to jest?

Choć mogłoby się wydawać, że wybór robota do kuchni nie powinien nikomu sprawić problemu to nie jest to wcale tak prosta sprawa. Ogromny wybór na rynku sprawia, że czasem trudno ocenić, który model sprawdzi się najlepiej, a który nie jest warty swojej ceny. Roboty planetarne to nowoczesne roboty kuchenne, które są nie tylko ułatwiają pracę w kuchni, ale są także wielofunkcyjne i bardzo profesjonalne. Odpowiednio dobrany robot planetarny może zastąpić aż 30 innych urządzeń kuchennych!

To co wyróżnia i charakteryzuje modele planetarne to mieszkanie wielokierunkowe. W robotach planetarnych mieszadła obracają się zarówno wokół własnej osi, jak i misy. Ruch przypomina obroty Ziemi wokół słońca, stąd też wywodzi się nazwa – robot planetarny. W zależności od modelu robot może być dostępny w wersji podstawowej oraz z całym zestawem.

Robot planetarny – na co zwrócić uwagę?

Zanim kupimy robot planetarny, warto sprawdzić, na które elementy trzeba zwrócić szczególną uwagę. Wśród czynników, które powinny odgrywać decydującą rolę przy wyborze robota, są:

 • Marka
 • Moc
 • Cena
 • Obroty i regulacja obrotów
 • Zawartość zestawu
 • Design

Wiadomym jest, że aby urządzenie sprawdziło się jak najlepiej powinno mieć jak najwyższą moc. Warto wybierać modele o mocy ok. 1000-1500 W. Dzięki temu nasz model będzie bardziej wydajny i funkcjonalny. Najlepiej sprawdzą się roboty z płynną regulacją obrotów w których to można samodzielnie za pomocą przycisku zwiększyć lub zmniejszyć liczbę obrotów. W przypadku marki, warto wybierać te sprawdzone i renomowane. W końcu nie bez powodu niektóre firmy cieszą się uznaniem i zaufaniem klientów. Częstym problemem przy zakupie dobrej jakości robota planetarnego jest jego cena. Rzeczywiście, koszt zakupu takiego robota zaczyna się od kilkuset złotych, a w przypadku modeli najlepszych marek cena dochodzi do kilku tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że dobrej jakości robot planetarny to zakup na lata. Poza tym w przeciwieństwie do klasycznego modelu, urządzenie posiada szeroką funkcjonalność, dzięki czemu służy niemal do wszystkiego. Jego zaletą jest także dokładne miksowanie i wyrabianie ciasta, oraz wyjątkowo solidna konstrukcja. Co więcej, robot planetarny pozwala zaoszczędzić czas, a także może zastąpić w kuchni inne sprzęty.

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • magwol2

  Oceniono 3 razy 3

  Przy zakupie trzeba też zwrócić uwagę na ciężar. Lekki robot planetarny będzie "chodził" po blacie przy wyrabianiu cięższego ciasta. Jak można go podnieś bez problemów jedna ręka, to i przy ucieraniu masła z cukrem będzie tańczył.

 • hens

  Oceniono 14 razy -2

  Z tymi robotami to jest reklamowe zawracanie głowy. Do ubicia piany z białek to to wystarczy mi trzepaczka.
  Kupiłem podobny sprzęt w LIDLU za ok. 300 zł
  Ten robot ze zdjęcia nadaje się do wymieszania farszu do pierogów.
  A jakiego robota mam kupić aby ukręcił mi ciasto na 150 pierogów
  Tylko mi nie podawajcie linków do sprzętu za 2 tys złotych, bo ja nie mam garkuchni barowej.
  Za mniejsze drobne kupię profesjonalną 1 metr średnicy mieszarkę piekarską do pieczywa
  i kuchnię z piętra, będę musiał przenieść do garażu.
  pzdr.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX