Żaluzje aluminiowe - co tak naprawdę dają?

KK
19.08.2019 15:44
Żaluzje aluminiowe, choć zaklęty jest w nich duch PRL-u, wracają do łask, w nowej, naprawdę wartej uwagi odsłonie. Czy są lepsze niż rolety, co dają i czy warto je kupić? Sprawdziliśmy!

U większości z nas aluminiowe żaluzje nie budzą pozytywnych emocji. Kojarzą nam się z PRL-em, starocią, wydaje się, że są niepraktyczne i że na pewno nie będą pasowały do mieszkań XXI wieku. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne modele wyglądają naprawdę modnie, są estetycznie wykonane i elegancko prezentują się w oknach, dodatkowo są banalne w obsłudze i pasują do każdego rodzaju okien. 

Co dają żaluzje?

Żaluzje to gwarancja oryginalnego wyglądu, zachowanie prywatności wewnątrz mieszkania, a także wygodne i precyzyjne sterowanie natężeniem światła we wnętrzu. Żaluzje mają różną szerokość listewek: 16 mm, 25 mm lub 50 mm, są one mocowane do ramy okna. Według własnych preferencji możemy je ustawiać pod względem wysokości i kąta nachylenia. Regulację umożliwiają napięte linki i oraz pokrętło.

PRL-owska wersja rolet bez problemu powstrzymuje ciepło i słońce, żaluzje docenią nawet najbardziej wymagający.

Żaluzje aluminioweŻaluzje aluminiowe Fot. anwis, materiały partnera

Żaluzje aluminiowe – jakie są?

Żaluzje aluminioweŻaluzje aluminiowe Fot. anwis, materiały partnera

Nowoczesne modele żaluzji aluminiowych kupimy w około 100 kolorach. Bez problemu dobierzemy ją w aranżacji pomieszczenia, znajdziemy żaluzje w stonowanych odcieniach, a także wyrazistych i nasyconych barwach. Do najbardziej uniwersalnych i najczęściej wybieranych zaliczamy modele biale, bazaltowe, szare i antracytowe.

Wybrane przez nas modele żaluzji aluminiowych w niczym nie przypominają tych znanych nam z PRL-u. Jakie mają zalety?

  • dwukierunkowe sterowanie osłoną – za pomocą górnego i dolnego wałka sterującego. Jednym ruchem ręki można przesunąć żaluzję w górę lub w dół w dowolnym fragmencie!
  • precyzyjna regulacja – łatwość użytkowania
  • brak sznurków i łańcuszków sterujących
  • bogata oferta kolorów
  • połączenie żaluzji poziomej i plisowanej
  • łatwość utrzymania ich w czystości – chłoną mniej kurzy i pyłów niż zasłony. Żaluzje aluminiowe są z pewnością łatwiejsze w utrzymaniu. Wystarczy raz na jakiś czas je odkurzyć i przetrzeć na mokro.
  • są one bardziej odporne na czynniki zewnętrzne i łatwiejsze w konserwacji
  • pasują do bardziej nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji.
Więcej o: