Puszki kuchenne - przegląd modeli z polskich sklepów

KK
23.08.2019 15:00
Kosztują grosze i powinny znaleźć się w każdej kuchni. Mowa o puszkach kuchennych do przechowywania. Przydadzą się do schowania przypraw, herbaty czy kawy. Wybraliśmy dla Was najładniejsze modele z polskich sklepów.

Na rynku znajdziemy mnóstwo pojemników kuchennych, ich wybór jest naprawdę różnorodny. Znajdziemy pojemniki szklane, plastikowe, drewniane oraz puszki. Mnogość wzorów i kolorów również przyprawia o zawrót głowy. 

Puszka kuchenna z egzotycznym motywemPuszka kuchenna z egzotycznym motywem Fot. Homebook, materiały partnera

Jeśli w swoich kuchennych zbiorach lubisz mieć kilka rodzajów herbat, kaw i mnóstwo przypraw, a papierowe i foliowe torebki doprowadzają Cię do szalu, zawartość się rozsypuje i nic nie możesz znaleźć, to znak, że czas na zakup pojemników. Pojemniki kuchenne to najlepszy sposób na uporządkowanie sypkich i drobnych produktów. 

Do jednych z najczęściej wybieranych rodzajów pojemników kuchennych należą puszki. Najlepiej od razu kupić cały komplet lub kilka, dzięki czemu kuchenna aranżacja będzie spójna. Śmiało możemy łączyć odcienie i podobne kolory, pamiętajmy jednak by zachować spójność wzoru.

Puszka kuchenna - zalety

Pojemniki kuchenne świetny element dekoracyjny, ale nie tylko. Warto wybrać naprawdę szczelne modele, doskonale sprawdzą się w tym przypadku właśnie puszki, najlepiej wyposażone w silikonowe uszczelki przy przykrywce, które zwiększą szczelność naczynia. Szczelne zamknięcie zagwarantuje, że rzadziej używana mieszanka herbaty czy dłużej przechowywane ziarna kawy nie zwietrzeją i zachowają pełnię smaku na znacznie dłuższy czas.

Puszki kuchennePuszki kuchenne Fot. dekoracjedomu, materiały partnera

Metalowe puszki to poręczne i nowoczesne rozwiązanie. Doskonale sprawdzą się do przechowywania kawy, herbaty, cukru, przypraw, makaronu czy płatków śniadaniowych. Puszki niestety nie są przezroczyste, dlatego warto zadbać o możliwość ich podpisania lub naklejenie karteczek z nazwami, zdecydowanie ułatwi to poszukiwanie interesującego nas produktu. 

Pamiętajmy, że metalowe puszki dość łatwo przyjmują zapach przechowywanych produktów, warto więc od razu przemyśleć co na stałe będzie w danym modelu przechowywane.

Więcej o: