Dywan winylowy - idealny dla alergików. To dywan przyszłości!

KK
29.08.2019 14:11
Dywany mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Mają one swoje zalety, ale i wady. Dodają przytulności, zdobią podłogę, nadają wnętrzu charakter. Znaleźliśmy dla Was dywany z winylu! Jakie są, ile kosztują i gdzie się sprawdzą? Podpowiadamy!

Dywan z winylu – jaki jest?

Winylowe dywany zostały okrzyknięte funkcjonalną podłogą hybrydową. Dlaczego? Są niezwykle wytrzymałe i odporne na zabrudzenia. Dzięki wodoodpornym właściwościom są banalnie proste do czyszczenia. Dywan z winylu wykonany jest aż w 80% z PCV, pozostały materiał to najczęściej włókno szklane, które nadaje mu stabilności.

Dywan winylowyDywan winylowy Fot. Homebook, materiały partnera


Warto podkreślić, że dywan z winylu gwarantuje dobrą izolację i ochroni parkiet przed zarysowaniem. Jego atutem jest brak ftalanów, a co za tym idzie jest zupełnie nieszkodliwy dla zdrowia. Są praktycznym, pięknym, a jednocześnie ekologicznym rozwiązaniem dla domu.

Stylowe wzory zaskakują oryginalnością! Każdy znajdzie coś dla siebie. W łazience sprawdzą się dywany z motywem morza, muszelek, natury. W kuchni sprawdzą się motywy słoneczników, papryczek, słodkich makaroników, a marokańskie wzory i mozaiki odnajdą się w przedpokoju.

Dywan winylowyDywan winylowy Fot. Homebook, materiały partnera

Gdzie się sprawdzi?

Mata winylowa to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla tradycyjnego dywanu. Takie rozwiązanie szczególnie docenią alergicy i astmatycy. Dywan z winylu jest niezapalny, dlatego doskonale sprawdzi się w kuchni, łazience, przedpokoju czy w kotłowni w pobliżu pieca. Mata tego typu może również posłużyć, jako podkładka pod miski czworonogów.

Dziecięcy dywan z winyluDziecięcy dywan z winylu Fot. Homebook, materiały partnera

Winylowy dywan – jak czyścić?

Dywan wykonany z winylu bardzo łatwo utrzymać w czystości. Nie potrzebny jest odkurzacz! Wystarczy wytrzeć go wodą z mydłem, za pomocą mokrej ściereczki lub mopa. Absolutnie wykluczmy używanie silnych, chemicznych środków, nie są one potrzebne, a jedynie mogą uszkodzić strukturę winylu.