Mozaika - modne płytki do mieszkania

Mozaikowe wzory modne są nie od dziś. Pojawiały się w pałacach, łaźniach i świątyniach, aż śmiało wkroczyły do wnętrza naszych domów. Bogate wzornictwo i unikalny design zagwarantują, że każdy znajdzie mozaikę ceramiczną do swojego wnętrza. Wybraliśmy modele zarówno ścienne, jak i podłogowe.

Mozaika to inaczej dekoracja, wykonana z niedużych, różnokolorowych elementów. To  popularny trend w aranżacjach łazienek, a coraz częściej  kuchni i przedpokojów. Mozaika dalej duże możliwości kompozycyjne, jest dekoracyjna, może stanowić zarówno niewielki dekor na ścianie czy podłodze lub stanowić artystyczną dekorację na większej powierzchni. Nawet nieduży akcent w postaci mozaikowych płytek całkowicie odmieni charakter pomieszczenia, nada mu oryginalności i ożywi aranżację.

Mozaikowe płytkiMozaikowe płytki Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Sprawdź inne wzory tutaj:

Płytki mozaikowe – jakie są?

Mozaikowe płytki to małe kwadraciki, o wielkości od 1cm do 3cm, połączone ze sobą plastikową siatką lub specjalnym papierem. W sklepie kupimy je w postaci plastrów o różnych wymiarach. Płytki mogą mieć jeden  kolor, być wielobarwne, cieniowane lub lustrzane. Wykonywane są z ceramiki, szkła, kamienia, a nawet drewna.

Kupujący najczęściej wybierają modele o kształcie kwadratu lub prostokąta. Doskonale sprawdzają się one na ścianach oraz podłogach. Świetnym pomysłem jest ułożenie mozaikowych płytek przy brodzikach basenowych, umywalkach czy wannie – ozdobi to, udekoruje, a jednocześnie uzupełni aranżację dodając jej szyku i blasku, szczególnie jeśli zdecydujemy się na mozaikowe płytki lustrzane.

Mozaikowe płytki lustrzaneMozaikowe płytki lustrzane Fot. Homebook, materiały partnera

Mozaikowe płytki cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na swoją uniwersalność. Mają małe rozmiary, dzięki czemu bez problemu można wykończyć nimi każdą powierzchnię typowo płaską, a nawet owalną.

Gdzie sprawdzą się mozaikowe płytki?

Płytki mozaikowe najczęściej wybierane są, jako wykończenie ścian łazienkowych. Dlaczego? Są odporne na działanie pary wodnej oraz wody. Piękne kolory i wzory są doskonałym dopełnieniem łazienkowej aranżacji. Nawet jeśli wybieramy do łazienki płytki drewnopodobne, w pobliżu prysznica czy wanny warto pokusić się o ułożenie mozaiki, wydzielając tym samym strefę kąpielową.

Płytki mozaikowePłytki mozaikowe Fot. Homebook, materiały partnera

Mozaika równie dobrze sprawdzi się w kuchni, nad blatem roboczym lub na podłodze w pobliżu regału. Płytki łatwo umyć, wytrzeć, a wzory nadadzą kuchni stylu.

Gradienty z mozaiką wpiszą się w aranżacje skandynawskie, ale też styl loftowy. Znajdziemy modele w ciemnych barwach, ale też pastelowych odcieniach. Płytki z mozaiki są charakterystyczny, efektowne, ale i praktyczne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.