Akcesoria, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni

Są przedmioty, bez których funkcjonowanie w kuchni, przygotowywanie posiłków dla całej rodziny byłoby naprawdę trudne. Na szczęście możemy je sobie ułatwić. Przygotowaliśmy dla Was listę top akcesoriów kuchennych w najlepszych cenach. Z nimi gotowanie stanie się przyjemnością!

Noże, nożyczki i ostrzałka

Zestaw noży KasselZestaw noży Kassel Fot. brw, materiały partnera

Zestaw noży to totalny must have w każdej kuchni. Potrzebujesz ich do siekania, krojenia, obierania, rozcinania i smarowania, bez nich nie będziesz miał możliwości przygotowania żadnego posiłku. Najlepiej zaopatrzyć się w wielozadaniowy zestaw, w którym znajdziesz różne modele noży. Przed wyborem warto pamiętać, by postawić na jakość - noże muszą gwarantować ostre cięcie, precyzję oraz być trwałe. Wybraliśmy dla Was najchętniej kupowane zestawy noży marki Gerlach oraz Kassel. Zestaw noży to również dobry prezent na parapetówkę - akcesoria umieszczone w stojaku ładnie będą prezentowały się na blacie, będą zawsze pod ręką i zabezpieczą domowników przed skaleczeniem. Przydatne w kuchni okażą się też nożyczki - do przecinania opakowań, cięcia ziół czy krojenia kurczaka. 

Jeśli noże, to równie niezbędna okaże się ostrzałka. Bez niej ani rusz! Dzięki ostrzałce wystarczy kilka razy przeciągnąć ostrzem noża pomiędzy szczelinami ostrzałki, a stanie się ono naprawdę ostre. Nie wymaga to wysiłku, starań, ani dokładności.  Najlepiej postawić na ostrzałkę renomowanego producenta, która posłuży przez lata. 

Solniczki i pieprzniczki

Solniczka i pieprzniczkaSolniczka i pieprzniczka Fot. brw, materiały partnera

Każde danie wymaga przypraw, dzięki nim nabiera smaku i aromatu. Zestaw solniczki i pieprzniczki powinien znaleźć się w kuchni i na stole. Warto postawić na nowoczesny i designerski zestaw, który będzie się dobrze prezentował. Wybraliśmy dla Was najpopularniejsze modele, najdroższy kosztuje mniej niż 50 złotych. 

Deski do krojenia

Deska do krojeniaDeska do krojenia Fot. brw, materiały partnera

Kuchnia bez deski do krojenia jest jak ryba bez wody! Funkcjonalna deska pomoże w przygotowaniu śniadania, obiadu czy kolacji. Krojenie warzyw, pieczywa czy mięs będzie dużo wygodniejsze i prostsze! W polskich kuchniach zdecydowanie królują deski drewniane. Estetycznie wyglądają i przede wszystkim są bardzo trwałe. Ich ogromną zaletą jest fakt, że nie tępią noży i mają działanie bakteriobójcze. Po umyciu warto wytrzeć ją do sucha. Dla lepszego zachowania pierwotnego stanu deski warto co jakiś czas naoliwiać ją oliwą z oliwek, dzięki czemu unikniemy rozklejania i absolutnie nie wkładajmy jej do zmywarki! 

Poniżej znajdziesz więcej akcesoriów, które przydadzą się w kuchni:

Więcej o: