Dzbanek termiczny - idealny na jesienne wieczory

KK
20.09.2019 15:00
Uwielbiasz kawę i herbatę? Nie wyobrażasz sobie picia zimnej? Dużo pracujesz i zdarza ci się zapomnieć wypić napój od razu, a później do niczego się on nie nadaje? Potrzebujesz dużo kawy lub herbaty, ale irytuje cię ciągłe bieganie do kuchni i przygotowywanie? Czas pomyśleć o dzbanku termicznym!

Chłodniejsze pory roku sprzyjają większemu zainteresowaniu termosami. Gdy za oknem wiatr i deszcz chcielibyśmy rozgrzać się gorącym napojem, który potrafi skutecznie poprawić humor. Zapraszasz gości i chcesz przygotować dużą ilość gorącego napoju? Czeka cię dużo pracy, a nie chcesz się co chwilę odrywać i wychodzić po świeżą, gorącą herbatę? W każdym z tych przypadków rozwiązaniem jest zakup dzbanka termicznego, który przez długi czas utrzyma ciepło napoju.

Dzbanek termicznyDzbanek termiczny Fot. Homebook, materiały partnera

Dzbanek termiczny - dlaczego warto?

Dzbanek termiczny nie jest ani zwykłym dzbankiem, ani termosem, ale łączy w sobie zalety obu tych przedmiotów. Termiczny model dzbanka ma za zadanie przechowywać gorący napój i przez długi czas utrzymać jego prawidłową temperaturę. Sprawdzi się w domu podczas rodzinnych spotkań oraz tych w gronie znajomych, na konferencjach, zebraniach i codziennych śniadaniach, gdzie każdy z domowników przychodzi do kuchni o wybranej przez siebie porze. W dzbanku będzie zawsze czekać gorąca kawa lub herbata! Takie rozwiązanie zapewni stały dostęp do ciepłego napoju, a w dodatku dzbanek termiczny będzie dobrze prezentować się na stole.

Termiczne dzbanki na kawę lub herbatę najczęściej mają pojemność 1 litra. Jak są zbudowane? Mają podwójne, izolowane próżniowo ścianki, co umożliwia utrzymanie temperatury gorącego napoju nawet do 20-24 godzin. Szczelna pokrywka z przyciskiem w środku przypomina nieco tę od termosu. Warto pamiętać, by po uzupełnieniu swojej filiżanki czy kubka zamknąć pokrywkę, by nie pozwolić uciec ciepłu.

Dzbanek termiczny, idealny na rodzinne śniadanieDzbanek termiczny, idealny na rodzinne śniadanie Fot. shutterstock

Dzbanki termiczne wykonywane są z tworzywa sztucznego, ze stali nierdzewnej lub ze szkła. Te ostatnie będą zdecydowanie najcięższe. Modele ze stali nierdzewnej są odporne na uszkodzenia oraz korozję. Są lekkie, wygodne w użytkowaniu, a ścianki pokryte warstwą srebra działają antybakteryjnie. Zdecydowanie najtańsze są modele z tworzywa sztucznego, ze szklanym wkładem. Choć nie są one odporne na upadki, wyróżniają się dobrymi właściwościami izolacyjnymi i przystępną ceną.

Więcej o: