Musztardowe fotele i sofy - ten kolor to hit rozpoczynającej się jesieni

Jesień to czas, w którym szczególnie potrzebujemy ciepła. Oprócz rozgrzanych kaloryferów i wełnianego koca, warto otoczyć się również kolorami, które tworzą ciepłą atmosferę domowego wnętrza. Jednym z nich jest odcień musztardowy. Ta piękna, nasycona barwa idealnie pasuje do wygodnego fotela i miękkiej sofy. Efektowny mebel z pewnością stanie się ulubionym elementem naszego salonu.

Jesienna feeria barw

Brązy, zielenie, rudości i żółcienie - te barwy możemy obserwować za oknem wraz z nadejściem jesieni. Często zdarza się nam czerpać z tej niezwykłej palety - zaczynamy inaczej się ubierać, a w naszym domu pojawiają się elementy wystroju o zupełnie nowym zabarwieniu. Każdy sezon w świecie wnętrzarskim kusi nas innymi kolorami. Tej jesieni warto zwrócić szczególną uwagę na ciepłą, energetyczną i jednocześnie elegancką musztardę. Od nas zależy czy wybierzemy odcień, któremu bliżej do brązu, czy do złocistych żółcieni. Nawet jeden element w tym odcieniu może wprowadzić nową energię do wnętrza naszego domu. Musztardowy kolor znakomicie zgrywa się z szarościami, butelkową zielenią, ciemnym brązem, a także z bielą. Na fotelu czy kanapie w tym kolorze dobrze odnajdą się czarne poduszki ozdobne.

Fotel i sofa na niepogodę

Nie ma nic przyjemniejszego niż jesienne wieczory spędzane z książką lub dobrym filmem pod kocem. Warto zainwestować w wygodną sofę lub fotel, które spełnią nasze marzenia o błogim odpoczynku. Oprócz wspomnianego już koloru, liczy się także wielkość, kształt oraz rodzaj obicia. Dwuosobowe sofy bywają często kłopotliwe. Trudno dopasować idealnie ich wielkość do naszych potrzeb. Najczęściej są one po prostu za małe, a przez to nie do końca wygodne. Jeśli więc szukamy wygodnego siedziska do małej przestrzeni, czasem lepiej jest wybrać większy, naprawdę komfortowy fotel niż zbyt małą sofę. Jeżeli jednak możemy zagospodarować co najmniej 190 cm przestrzeni, wygodna sofa na pewno nas uszczęśliwi. Warto zadecydować się na obicie, które dodatkowo podkreśli piękny, musztardowy kolor mebla. Świetnie prezentują się w tym odcieniu modne obecnie welury. Są miękkie w dotyku, eleganckie i bardzo stylowe!

Musztardowa sofaMusztardowa sofa Fot. Homebook

Fotel i sofa w stylu retro

Moda na styl retro już od dłuższego czasu gości w naszych salonach. Elementy zapożyczone z przeszłości widoczne są w różnych meblach. Sofy na wysokich, drewnianych nóżkach, fotele uszaki, witryny i stoliki kawowe z lakierowanym blatem. Modern retro to także kolorystyka dawnych lat w nowoczesnej interpretacji. Musztardy i miody to odcienie, które doskonale wpisują się w ten klimat. Jeśli więc bliska jest nam stylistyka retro, fotel uszak lub sofa na wysokich nóżkach w słonecznym kolorze idealnie wpisze się w wystrój pomieszczenia, w którym można wyczuć ducha lat 50., 60. i 70

Musztardowy fotelMusztardowy fotel Fot. Homebook

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.