Łóżko piętrowe - kiedy się sprawdzi? Modele z polskich sklepów

KK
27.09.2019 11:21
Łóżko piętrowe to marzenie wielu maluchów. To doskonałe rozwiązanie w małych wnętrzach pozwalające maksymalnie wykorzystać miejsce w pokoju. A dzieci będą zachwycone! Wybraliśmy modele z polskich sklepów, które sprawdzą się dla dzieci w różnym wieku.

Łóżko piętrowe – czy jest bezpieczne?

Większość dzieci marzy o piętrowym łóżku. Rodzice natomiast podchodzą do tego pomysłu z lekką rezerwą i obawą o bezpieczeństwo swoich pociech. Uspokajamy – odpowiednio wybrane łóżko jest naprawdę bezpieczne! Wybierając piętrowy model koniecznie zwróćmy uwagę na zabezpieczenia górnego łóżka. Barierka obowiązkowo musi być solidnie wykonana i mocno zamontowana, by dziecko nie wypadło podczas snu. Gęsto rozmieszczone szczebelki stanowią dodatkową ochronę.

Łóżko piętroweŁóżko piętrowe Fot. Homebook, materiały partnera

Pamiętajmy, że wybierając łóżko dla małych dzieci, najlepiej zdecydować się na wariant ze schodkami. Starsze maluchy poradzą sobie z wchodzeniem po drabince, ale szczeble powinny być odpowiednio płaskie, by noga dziecka się nie ślizgała.

Z uwagi na bezpieczeństwo przeznaczenie górnego łóżka dla dzieci poniżej 3. roku życia jest wykluczone.

Zalety łóżek piętrowych

To idealne rozwiązanie w pokoju dla rodzeństwa, w którym brakuje miejsca na 2 łóżka. Łóżko piętrowe spełni swoją funkcję, a zajmie tyle przestrzeni do spania, ile zajęłoby jedno łóżko.

W pokoju jedynaka również pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. Dziecko będzie miało okazję spać na wymarzonym piętrze, a na dole pod łóżkiem można umieścić biurko, komodę lub zabawki.

Łóżko piętroweŁóżko piętrowe Fot. Homebook, materiały partnera

Wady:

  • mniejsza długość, dziecko szybciej wyrośnie;
  • mniejszy komfort dla dziecka śpiącego na parterze łóżka;
  • wchodzenie po szczeblach może powodować trzeszczenie.

Łóżko piętrowe – modele z polskich sklepów

Na szczęście czasy, w których piętrowe łóżko przypominało wojskową pryczę, dawno odeszły w zapomnienie. Nowoczesne łóżka piętrowe zachęcają do zakupu pięknym designem. Model dobierzemy do stylu aranżacyjnego, ale też pasujący kolorystycznie do reszty aranżacji.

Do zakupu zachęca również cena. Łózka piętrowe nie są droższe od standardowych modeli, często nawet jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Cena nowych łóżek piętrowych waha się od 400 do 2500 złotych. My wybraliśmy dla was modele do 1300 złotych – są naprawdę świetne!

Więcej o: