Przezroczysty czajnik - hit w nowoczesnych kuchniach

redakcja
25.08.2021 18:00
Czajnik to element kuchennego wyposażenia, bez którego nie jesteśmy w stanie się obejść. Standardowe modele schodzą na boczny plan, a główny zajmują czajniki przezroczyste, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Przekonaj się! Wybraliśmy najładniejsze modele w świetnych cenach.

Szklany czajnik: Jaki jest? Czy jest bezpieczny?

Szklany czajnik to połączenie niepowtarzalnego designu z funkcjonalnością. Elegancki wygląd sprawia, że jest również doskonałym elementem dekoracyjnym w kuchni, a nie tylko praktycznym. Jest też bezpieczny! Czajnik nie jest wykonany ze zwykłego czy cienkiego szkła, a z odpornego na temperaturę szkła borokrzemowego. Dlatego nie pęka podczas gotowania wody. Warto też zawsze wybierać model wyłącznie od renomowanego producenta.

Nikt nie lubi czekać, aż zagotuje się woda. Czajnik elektryczny pozwoli na zagotowanie wrzątku w dużo krótszym czasie. Oprócz tego urządzenie jest łatwe w obsłudze.

Kupując czajnik należy zwrócić uwagę na jego moc (najszybsze modele mają 2200 W) oraz pojemność, która powinna być większa niż 1 litr!

Przezroczysty czajnikPrzezroczysty czajnik Fot. Shutterstock

Czajnik szklany: Zalety i wady

Szklane modele mają modny design, można je łatwo utrzymać w czystości, są też odporne na gorącą temperaturę. Dlatego najchętniej wybierają je miłośnicy stylowych wnętrz. Szklane czajniki świetnie sprawdzą się w nowoczesnych i klasycznych kuchniach.

Gotowanie wody w szklanym czajniku jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż w modelu plastikowym, nie przedostają się do niego żadne niepożądane związki chemiczne. Szklany korpus jest też bezzapachowy, nie zmienia ani smaku, ani zapachu gotowanej wody.

Wybierając przezroczysty czajnik szklany warto zwrócić uwagę na jego grzałkę. Modele z grzałką płytkową zminimalizują problem osadzania się kamienia z wody, z kolei grzałka spiralna wymaga częstego odkamieniania. 

Hitem są modele z podświetleniem! Ledowy kolor można dopasować do wystroju kuchni, dzięki czemu czajnik spełni funkcję nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną.

Czajnik przezroczystyCzajnik przezroczysty Fot. shutterstock

Jak czyścić szklany czajnik?

Przezroczyste ściany czajnika sprawiają, że wszelkie zabrudzenia i osady są łatwo dostrzegalne. Urządzenie powinno być utrzymane w nieskazitelnej czystości, w końcu zwraca na siebie dużą uwagę. Wbrew pozorom usuwanie osadów ze szklanej powierzchni nie jest trudne. Do czyszczenia można użyć octu wymieszanego z wodą, soku z cytryny, sody oczyszczonej lub coca-coli wymieszanej z wodą, które należy chwilę podgotować. Po tych czynnościach urządzenie zalśni czystością!

Więcej o: