Serwis obiadowy - przegląd kompletów do 250 złotych

Wybór serwisu obiadowego to prosta sprawa? Zależy czego szukasz. Część z nas potrzebuje kompletu tradycyjnego, a jednocześnie ponadczasowego, inni poszukują naczyń nowoczesnych, wpisujących się w trendy. Nie trzeba wydawać fortuny, by spełnić oba te założenia, wybraliśmy dla Was serwisy obiadowe do 250 złotych.

Jak wybrać serwis obiadowy?

Poszukując serwisu obiadowego przede wszystkim warto przemyśleć kluczowe kwestie: ile naczyń potrzebujemy, na ile osób i jakie dodatkowe elementy nas interesują, na przykład półmisek, waza czy sosjerka. Drugą kwestią jest liczba kompletów, w zestawie znajduje się najczęściej 6, 12 lub 18 talerzy, misek, talerzyków. Warto już na etapie kupna zdecydować o ilości, by później przyjmując gości, nie ustawiać na stole naczyń z różnych kompletów. Warto też pokusić się o zakup serwisu obiadowego, gdzie w skład wchodzą filiżanki czy kubki do kawy i herbaty, a także imbryk.

W odpowiednich naczyniach serwujemy rodzinie czy gościom zupę, drugie danie i deser. Nie powinno się serwować dań na naczyniach różniących się wzorem, kolorem, kształtem czy wielkością, wygląda to na stole bardzo nieestetycznie. Idealna zastawa obiadowa obowiązkowo musi być wykonana z materiału wysokiej jakości, dzięki czemu posłuży przez lata, wzór się nie zetrze, a naczynia będą pełne blasku.

Serwis obiadowySerwis obiadowy Fot. Homebook, materiały partnera

Serwis obiadowy – z jakiego materiału?

W sklepach znajdziemy naczynia wykonane z przeróżnych materiałów. Najbardziej znane są modele z porcelany, to klasyk, pełen elegancji i szyku, w końcu porcelana to jeden z najszlachetniejszych materiałów. Na pewno pamiętacie porcelanowe serwisy obiadowe z domu babci, gdzie wyjmowane z kredensu były jedynie na specjalne okazje i podczas rodzinnych świąt. Obecnie serwisy z porcelany bardzo często są kupowane, jako prezent ślubny lub rocznicowy, są ponadczasowe.

Serwisy obiadowe ze szkła hartowanego cechuje wysoka wytrzymałość. Naczynia z tego szkła są bezpieczne, nawet w przypadku stłuczenia, nie rozpadają się na drobne kawałki. W sklepach znajdziemy modele przezroczyste, ale też ze szkła barwionego, dzięki czemu pięknie się prezentują i dobierzemy je pod względem kolorystycznym do wystroju jadalni czy kuchni. Zdobienia dodadzą im indywidualnego charakteru.

Serwis obiadowy z modnym wzoremSerwis obiadowy z modnym wzorem Fot. Homebook, materiały partnera

Zainteresowaniem cieszą się serwisy obiadowe z kamionki, produkowane z gliny połączonej z piaskiem kwarcowym. To materiał, który charakteryzuje duża odporność zarówno mechaniczna, jak i chemiczna.

Nowoczesny czy klasyczny?

Serwis obiadowySerwis obiadowy Fot. Homebook, materiały partnera

Wygląd serwisu obiadowego ma kluczowe znaczenie. Naczynia muszą być przede wszystkim praktyczne, ale zależy nam na ładnie nakrytym stole. Jeśli szukasz serwisu obiadowego, który będzie uniwersalny i na długie lata, postaw na klasykę i wybierz klasyczne kształty i wzory. Świetnie sprawdzą się białe naczynia z delikatnym wzorem. Z kolei nowoczesne komplety serwisów obiadowych zaskakują ciekawymi kolorami, kształtami czy strukturą.

Poniżej znajdziecie serwisy obiadowe za mniej niż 250 złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.