Biokominek - nowoczesna alternatywa dla kominka

Ogień wnosi do wnętrza przyjazny klimat, romantyzm i ciepło. Nie każdy może pozwolić sobie na klasyczny kominek w mieszkaniu. Świetnym zastępstwem może stać się biokominek, który nie emituje dymu i pięknie prezentuje się w każdym salonie.

Większość z nas chciałaby mieć w domu kominek. Nic dziwnego, wprowadza on do mieszkania ciepło, daje poczucie bezpieczeństwa, tworzy klimat i prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Nie każdy może sobie na niego jednak pozwolić, szczególnie mieszkańcy bloków. Na szczęście mamy alternatywę - biokominek, który bezkonkurencyjnie jest łatwiejszy w obsłudze i wymaga większego nakładu pracy z naszej strony, by cieszyć się klimatycznym wieczorem przy blasku ognia.

BiokominekBiokominek Fot. Homebook, materiały partnera

Biokominek - zalety, czyli dlaczego warto go mieć?

By zasilić biokominek, potrzeba specjalnego biopaliwa - w trakcie spalania nie wydziela ono zapachów, emituje jedynie niewielkie ilości pary wodnej oraz dwutlenku węgla, dzięki czemu możemy go zamontować  zarówno w domu, jak i w mieszkaniu w bloku. Po wypaleniu biopaliwa nie zostaje popiół, czyszczenie jest dużo prostsze. Paliwo do tego rodzaju kominka możemy kupić w postaci płynnej lub żelowej.

Ogromną zaletą biokominków jest możliwość ich montażu w mieszkaniach w bloku, ponieważ nie wymagają one podłączenia do komina, dzięki czemu mogą być ustawione praktycznie w każdym miejscu. Biokominek wydziela ciepło, jednak ważniejsza jest jego funkcja dekoracyjna; do ocieplenia pomieszczenia lepiej wybrać kominek elektryczny. W sklepach znajdziemy różne modele biokominków: z oprawą ze stali lakierowanej lub nierdzewnej, a także szklane, w których ogień widoczny jest z każdej strony.

BiokominekBiokominek Fot. Homebook, materiały partnera

Wybierając biokominek, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany - najlepiej jeśli będzie on odporny na działanie ognia. Dobrze, jeśli biokominek ma możliwość regulacji intensywności płomienia. Należy pamiętać, by nie dolewać paliwa do kominka, w którym płonie ogień!

Warto podkreślić, że biokominek nie ma żadnej instalacji, a co za tym idzie łatwo możemy zmieniać jego miejsce w mieszkaniu. Ciepło, które biokominek wyprodukuje zatrzymuje się jedynie w pomieszczeniu, w którym on stał.

Więcej o:
Copyright © Agora SA