Odkurzacze za mniej niż 300 zł - przegląd modeli z polskich sklepów

Odkurzacz to w domu obowiązkowe urządzenie, szczególnie jeśli mamy dywany lub pupila, który gubi sierść. Model odkurzacza do 300 zł? To możliwe. Producenci prześcigają się w oferowanych urządzeniach, ulepszają ich moc i dodają funkcje. Przejrzeliśmy sklepowe oferty i wybraliśmy dla Was urządzenia za mniej niż 300 zł.

Trudno wyobrazić sobie sprzątanie bez odkurzacza. To praktyczne i ułatwiające życie urządzenie, jednak jego wybór to nie lada wyzwanie. Jeśli na zakup odkurzacz chcemy przeznaczyć kwotę w okolicach 300 złotych wybór jest już dość szeroki.

Odkurzacz AMICA VM 3021 BagioOdkurzacz AMICA VM 3021 Bagio Fot. amica, materiały producenta

Podłoga niezależnie od pokrycia brudzi się i wymaga regularnego sprzątania. Panele, parkiet, płytki, dywany, wykładziny, wszędzie osadzają się paprochy, kurz, sierść pupili, okruchy. Na płaskiej powierzchni z zanieczyszczeniami uporamy się za pomocą szczotki i szufelki. Sprawa jednak komplikuje się w przypadku dywanów i chodników. Warto również pamiętać, że w domu, gdzie mieszkają alergicy, zamiatanie szczotką nie będzie najlepszym pomysłem, będzie ono mniej efektywne, a poderwane z ziemi pyłki na pewno nie ułatwią alergikowi funkcjonowania. Odkurzacz to urządzenie must have.

Odkurzacz ręcznyOdkurzacz ręczny Fot neonet, materiały partnera

Jaki powinien być dobry odkurzacz?

Odkurzacz, jaki warto kupić powinien być zwrotny i wygodny w użytkowaniu. Jego waga nie powinna być duża, ponieważ stanie się uciążliwa przy sprzątaniu dużych mieszkań. Na rozmiar odkurzacza warto zwrócić uwagę jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca do przechowywania sprzętów.

Do wyboru mamy różne modele odkurzaczy. Najpopularniejsze są workowe, przy których należy pamiętać o zakupie nowych worków i wiązać z tym dodatkowy wydatek oraz odkurzacze bezworkowe, które wymagają regularnego czyszczenia pojemnika z kurzu i zabrudzeń.

Odkurzacz ręcznyOdkurzacz ręczny Fot. neonet, materiały partnera

Jeśli masz w domu pupila, który uwielbia wylegiwać się na kanapie, a odkurzacz chcesz wykorzystać także do sprzątania auta, warto postawić na wygodny odkurzacz ręczny, który pozwoli wygodnie dotrzeć do każdego zakamarka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.