Elektryczne młynki do przypraw - przegląd

Jakie przyprawy najczęściej kupujesz? Wybierasz je w postaci ziaren, do zmielenia w domu czy gotowe w paczkach? Zdecydowanie najlepszą opcją są produkty świeżo mielone, które o niebo lepiej smakują. Przydatny okaże się młynek do przypraw. Wybraliśmy dla Was popularne modele elektryczne. Kosztują grosze.

Młynek do przypraw - przydatna rzecz w każdej kuchni

Młynek do przyprawMłynek do przypraw Fot. shutterstock

Każde danie, by nabrało smaku i aromatu wymaga odpowiednich przypraw, które nadają potrawom charakteru, podkreślają smak poszczególnych składników i pozwalają się wyróżnić. Gotowe przyprawy kupione w paczce będą się bardzo różniły od tych świeżo zmielonych. Warto zaopatrzyć swoją kuchnię w młynek do soli, pieprzu, innych przypraw, a także kawy. Wiele przypraw kupujemy zamkniętych w opakowaniach, na przykład oregano, curry czy słodką paprykę. Na szczęście sól i pieprz możemy zakupić w ziarnach, warto to robić!

Sól i pieprz to najbardziej klasyczne przyprawy, których używamy niemal do każdej potrawy gotowanej, kanapek, sałatek, do wszystkiego. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup soli w kryształkach, które bez problemu można zmielić, jeśli ma się młynek. Świeżo zmielony pieprz zaskakuje zmysły silnym aromatem.

Wybierając elektryczny młynek do przypraw zwróć uwagę na jego obudowę, która powinna być trwała i z materiału dobrej jakości. Jeśli decydujesz się model drewniany, koniecznie sprawdź czy jest on zaimpregnowany, ponieważ w kuchni będzie miał do czynienia z wodą oraz parą. Młynki z materiałów syntetycznych powinny mieć solidne wykończenie. Kolorowe modele ożywią kuchenną aranżację i stół.

Warto zwrócić uwagę na pojemność elektrycznego młynka, jego wielkość powinniśmy dopasować do własnych potrzeb. Im liczniejsza rodzina, tym przyda się większy młynek Kolejną kwestią jest wydajność młynka – najlepiej sprawdzą się modele, które mielą 120-200 gramów przyprawy w ciągu minuty.

Młynek ręczny czy elektryczny?

W niektórych kuchniach spotkamy młynki ręczne, jednak częściej pełnią one funkcje dekoracyjną, ze względu na wygląd. Dużo wygodniejsze w użyciu są młynki elektryczne, które szybko i sprawnie pomogą uzyskać dobrej jakości świeże przyprawy. Model elektryczny nie wymaga od użytkownika użycia siły, pozwala też wybrać grubość przemiału. Wybierając młynek zwróć uwagę na obroty urządzenia. Pamiętaj, że im są one wolniejsze, tym mielenie bardziej dokładne. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.