Krzesła w stylu vintage

Vintage udowadnia, że dobry design jest ponadczasowy, z biegiem lat nabiera wartości, a meble charakteru. Wybraliśmy najładniejsze krzesła, które spodobają się miłośnikom stylu vintage i wprowadzą do mieszkania naprawdę wyjątkowy klimat.

Vintage - jaki to styl?

Styl vintage charakteryzuje się zamiłowaniem do rzeczy starych, pełnych historii i klasycznego designu, ponadczasowości. Słowo „vintage” oznacza z dobry rocznik. W Polsce miłośnicy vintage chętnie wracają do lat 50. i 60. Bliskie są im meblościanki, ceramika z Bolesławca i piękne klasyczne krzesła.

Vintage bardzo długo kojarzył się z wzornictwem epoki PRL, gdzie meble znajdujące się w mieszkaniu były z konieczności, a nie z wyboru. Gdy epoka minęła, uwolnieni od tych czasów chętnie zaopatrywaliśmy się w meble pełne skandynawskiego designu, królowała Ikea. Z biegiem czasu zaczęliśmy podchodzić do minionej epoki z dystansem. Historia lubi zataczać koło, a młodzi ludzie coraz chętniej sięgają po meble vintage, które nadają wnętrzom naprawdę wyjątkowego charakteru. Cenią je za prostotę, uniwersalność, łatwość dopasowania do aranżacji.

Krzesło vintageKrzesło vintage Fot. Homebook, materiały partnera

Gdzie pasuje vintage? Krzesła w stylu vintage coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach, skandynawskich, prowansalskich, loftowych. Meble te mają prostą konstrukcję, dzięki czemu nadają aranżacjom lekkości.

Krzesła vintage

Krzesło retroKrzesło retro Fot. Homebook, materiały partnera

Świetną bazą, by wprowadzić do wnętrza ducha vintage są meble, najlepiej krzesła. Możemy ich poszukać na targach staroci, domowym strychu, aukcjach internetowych lub kupić wybrane modele w sklepach. Krzesła w sklepach są stylizowane na stare lub inspirowane ich klasycznym designem, prezentują się naprawdę dobrze.

Ogromną popularnością w nowoczesnych aranżacjach cieszą się krzesła patyczaki – lekkie, smukłe modele z charakterystycznymi szczebelkami, zwężonymi nogami. Od zawsze były tanie w produkcji, bardzo proste, a jednocześnie cieszyły się zainteresowaniem. Znajdziemy je w różnych kolorach, najczęściej kupowane są jednak modele białe.

Są takie meble, które prezentują się nad wyraz elegancko, a jednocześnie nowocześnie. Modele, które zachwycają zawsze aktualną, ale też ekstrawagancką formą. Takie są krzesła w stylu vintage. Obite skórą, tapicerowane, z klasycznym siedziskiem, prostą podstawą, zapewniające komfort i wygodę, są stabilne i ponadczasowe. Poniżej kilka ciekawych modeli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.