Obraz akrylowy - dlaczego warto go wybrać? Najładniejsze modele

Obrazy w nowoczesnych aranżacjach odgrywają ogromną rolę. Pozwalają spersonalizować wnętrze, nadać mu charakter i styl. Możliwości jest tak wiele, jak wiele obrazów znajduje się w sklepowych ofertach. Wzięliśmy pod lupę obrazy akrylowe. Dlaczego warto je wybierać? Sprawdźcie!

Obraz akrylowy – jakie znajdziemy?

Obrazy akrylowe z powodzeniem i coraz częściej zastępują tradycyjne dzieła malowane na płótnie. Wszystko za sprawą swojej uniwersalności. Prezentują się lekko i nowocześnie. Tematyka obrazów jest dość obszerna, w ofercie sklepów znajdziemy graficzne motywy, sentencje, zdjęcia pejzaży, architektury, roślin, zwierząt. Klient ma możliwość również dostarczyć własne zdjęcie do obróbki pod kątem obrazu akrylowego. Szeroki wybór wzorów pozwala dopasować obraz do każdej domowej przestrzeni, każdej aranżacji i stylu. Obrazy akrylowe często pojawiają się w restauracjach, hotelach, biurach czy salonach kosmetycznych.

Obraz akrylowy Bukiet KwiatówObraz akrylowy Bukiet Kwiatów Fot. Homebook, materiały partnera

Cechy obrazów akrylowych

Obrazy akrylowe lub inaczej obrazy na szkle akrylowym powstają z tworzywa sztucznego, tak zwanego pleksi lub plexiglas. Najczęściej mają grubość 4 mm. Charakteryzuje je wysoka odporność na działanie wody oraz gładka powierzchnia, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości, wystarczy wytrzeć szmatką. Są doskonałe dla alergików, świetnie sprawdzą się w kuchni czy łazience, gdzie bardzo często miały będą kontakt z parą wodną. Nie ma również żadnych przeciwskazań przed umieszczeniem takiego obrazu w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym.

Obraz zdjęcie szkło akryl Kuter rybackiObraz zdjęcie szkło akryl Kuter rybacki Fot. Homebook, materiały partnera

Obraz na szkle akrylowym ma połyskującą powierzchnię, odporną na promieniowanie UV, przepuszcza światło, jednocześnie podkreślając głębie kolorów wydruku i chroni przed blaknięciem. Wzór jest wyrazisty i o trwałym kolorze, każdy szczegół jest idealnie odzwierciedlony.

Warto podkreślić, że obrazy akrylowe, w przeciwieństwie do swoich konkurentów, obrazów szklanych – nie tłuką się, są też zdecydowanie lżejsze, a więc łatwiej zmieniać ich miejsce. Obrazy akrylowe znajdziemy w różnych rozmiarach, w poziomie oraz w pionie.

Obraz akrylowyObraz akrylowy Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty

Więcej o: