Minutnik kuchenny - najciekawsze modele na rynku

KK
06.11.2019 09:36
Często gotujesz jajka? Uwielbiasz dania z makaronem, ale zdarza Ci się zapomnieć kontrolować czas gotowania? Z pomocą przychodzi minutnik kuchenny - to małe, proste, ale praktyczne urządzenie, które odmierza czas i sygnalizuje jego upływ dzwonkiem. Wybraliśmy najciekawsze modele na rynku!

Minutnik kuchenny – jak działa?

Obecność minutnika w kuchni docenimy właściwie podczas przygotowywania każdej potrawy, która wymaga określonego czasu obróbki. Kontrola czasu pozwala na efektywne i smaczniejsze gotowanie.

Minutnik AlessiMinutnik Alessi Fot. okazje.info, materiały partnera

Wyróżniamy 3 rodzaje minutników kuchennych:

Minutnik mechaniczny - wbudowany ma mechanizm sprężynowy. Po przekręceniu pokrętła, znajdującego się na podziałce wprawiamy mechanizm urządzenia w ruch. Mechanizm jest precyzyjny, nie wymaga zewnętrznego zasilania. Budowa urządzenia jest bardzo prosta, a o upływającym czasie informuje nas tradycyjny wskaźnik analogowy.

Minutnik elektroniczny – jest zdecydowanie bardziej precyzyjny. Ten model wyposażony jest w cyfrowy czasomierz. Urządzenie ma analogowy cyferblat, czasami uzupełniony o mały wyświetlacz lub diody do sygnalizacji. Model elektroniczny wygląda podobnie do mechanicznego, jednak można w nim odmierzać czas nawet co do sekundy, nie wymaga nakręcania.

Minutnik cyfrowy – ten model zasilany jest baterią. Wbudowany ma cyfrowy mechanizm zegara, a wyświetlacz jest cyfrowy. Po upływie ustawionego czasu usłyszymy sygnał alarmowy oraz sygnał świetlny, urządzenie uruchomi migającą diodę lub wyświetlacz zmieni kolor.

Minutnik kuchennyMinutnik kuchenny Fot. okazje.info, materiały partnera

Minutniki kuchenne kupimy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, gdzie dostępne są akcesoria kuchenne. Najbardziej standardowe są timery w kształcie jajek. Jeśli jesteśmy miłośnikami oryginalnych i designerskich przedmiotów warto dłużej poszukać. W sklepach znajdziemy modele wykonane w konkretnej stylistyce, który podkreśli charakter urządzenia, skomponuje się z aranżacją kuchni i stanie się ciekawą dekoracją, nie będzie potrzeby chować minutnika do szuflady od razu po skończonym gotowaniu.

Timer w kształcie uroczej krówki, a może słodkiego kotka? Model inspirowany świątecznym pierniczkiem również doskonale się sprawdzi! Nie brakuje też minutników w kształcie kucharza, owoców czy warzyw.

Designerski minutnik kuchenny będzie świetnym prezentem na parapetówkę! Zastanów się, jakiego urządzenia potrzebujesz, czy zależy ci na estetycznym wyglądzie, a może szukasz prostego urządzenia, które będzie jedynie praktyczne. Każdy znajdzie model idealny dla siebie.

Więcej o: