Ponadczasowa zieleń na Święta 2019: dodatki do salonu, kuchni, łazienki

Wioleta Bednarczyk/DZ
07.11.2019 13:40
Co powiesz na piękne i naturalne Święta 2019 roku? Spędzone w "leśnej" atmosferze, w towarzystwie żywej choinki, iglastych stroików i zielonych dodatków do salonu, kuchni i łazienki.

Zielony kolor od dawna kochają wnętrza w stylu hygge, retro, vintage, boho, rustykalnym czy industrialnym. Barwa ta kojarzy się również z Wielkanocą, która pełna jest naturalnych, zielonych akcentów, m.in. rzeżuchy, bukszpanowych i oliwkowych dekoracji. Czemu więc bożonarodzeniowy dom w nadchodzące Święta 2019 roku, prócz choinki nie miałby posiadać innych zielonych dodatków do salonu, kuchni, czy łazienki? Zieleń jest pełna głębi, symbolizuje płodność, harmonię, świeżość. Boże Narodzenie to czas cudu, który dokonał się w stajence betlejemskiej – taki obraz narodzenia Jezusa Chrystusa znamy z wielu kolęd i świątecznych obrazów i obrazków, które pokazują Dzieciątko Boże leżące na sianie. Taka wizja odpręża i daje poczucie bezpieczeństwa. Zieleni można się też doszukiwać w dwóch cennych darach natury - mirry i kadzidła, które Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi. Pochodzą przecież z drzew i krzewów.

Przed Wami ponadczasowa, świąteczna zieleń!

Zielony wazon LyngbyZielony wazon Lyngby Homebook.pl

Zielone dodatki do salonu, kuchni i łazienki

Wiele osób od dawana szaleje na punkcie koloru zielonego - od szmaragdu po butelkową zieleń. Zachwyca na lampach, krzesłach, fotelach, sofach, dywanach, poduszkach, stalowych akcesoriach kuchennych, szklanych wazonach, salonowych bibelotach, grafikach, zdjęciach, kafelkach czy łazienkowych pojemnikach. Kolor zielony współgra z ponadczasową bielą, także z brązem, szarością, beżem, czernią, starym złotem, miedzią, drewnem oraz różnokolorowymi akcentami. Najbardziej zachwyca jednak zieleń butelkowa. To ona ponownie króluje na salonach w 2019 roku. Z pewnością związane jest to z modą na motywy egzotyczne i leśne - ciemnozielone liście palmy, bananowca, paproci owładnęły prawie wszystkie dekoracje wnętrzarskie. Nie dziwimy się. Ciemna zieleń jest niezwykle wytworna. To z pewnością hit kolorystyczny ostatnich lat, który pokochało wielu miłośników dobrego designu oraz stylowych wnętrz. Skorzystajmy z tego!

"Leśny" trend widoczny jest na poduszkach, kocach, pledach, słojach, na bombkach, w szklanych i drewnianych dekoracjach stołu. Choinka, iglaste stroiki oraz inne zielone dodatki do salonu oraz innych pomieszczeń wspaniale udekorują dom. Kolor zielony odnajdzie się w różnych świątecznych aranżacjach - wprowadzi do wnętrz magiczny nastrój, dzięki któremu Święta 2019 na długo zapadną w pamięć twoich gości. 

Przedstawiamy zielone propozycje na Święta 2019. Otulą dom i wprowadzą do niego magiczny nastrój. 

Więcej o: