Jak wybrać stół do kuchni w stylu industrialnym

Aranżacja kuchni w stylu industrialnym jest przyjemnym, ale i wyczerpującym zadaniem. Szukanie mebli w tym stylu często jest trudne, ponieważ w Polsce styl ten nie jest jeszcze zbyt popularny. Jeśli jednak do twojej kuchni marzy ci się drewniany stół na metalowych nogach, wiemy, gdzie taki znaleźć!

Kuchnia industrialnaKuchnia industrialna Fot. www.instagram.com/kunis_lovely_vintage_home

Styl industrialny - skąd się wzięły lofty

Moda na industrializm rozpoczęła się w USA w latach 50 - początkowo był to jedynie skutek kryzysu i przymusu zagospodarowania starych fabryk i warsztatów. Pomieszczenia te cieszyły się sporym zainteresowaniem ze względu na niską cenę. Dziś to symbol wyrafinowania i artystycznych aspiracji. Wspomniane fabryki, warsztaty i magazyny aranżowane na mieszkania zyskały miano loftów. Charakteryzują się otwartymi przestrzeniami z zachowaną surowością wystroju. W tym stylu ograniczone do minimum jest wykorzystanie tkanin. Lofty pozbawione są firan i zasłon przysłaniających duże okna. 

Stół industrialny z czarną podstawą

Najpopularniejsze stoły w stylu loftowym mają czarne, metalowe podstawy - zazwyczaj w kształcie prostokątów - po jednej i po drugiej stronie blatu. Dla lubiących zabawę formą znaleźliśmy także stoły z bardziej fantazyjnymi podstawami, ale nadal pozostającymi w stylu industrialnym. Stoły te idealnie pasują do ceglanych ścian, stelaży, prostych przedmiotów, żarówek zwisających swobodnie na kablu. Zobacz nasze propozycje stołów industrialnych do kuchni. 

Stół industrialnyStół industrialny Fot. www.instagram.com/homebook.pl

Styl industrialny - najważniejsze cechy

Synonim luksusu, artyzmu, wolności - to definicja stylu industrialnego. Pełen jest sprzeczności i niejednoznaczności. W aranżacji przestrzeni w stylu industrialnym ceniony jest minimalizm. Jednocześnie do wnętrz pasują relikty przeszłości: stare metalowe lampy, świeczniki, lustra - najlepiej, aby każdy przedmiot miał swoją własną historię. Czym charakteryzuje się styl loftowy? 

  • duża, otwarta przestrzeń;
  • surowe wykończenia, cegły, beton, gips;
  • metalowe dodatki;
  • prosta forma;
  • brak firanek i zasłon;
  • spójna kolorystyka;
  • stare przedmioty.

Industrialne wnętrzeIndustrialne wnętrze Fot. www.instagram.com/hygge_for_home

Stoły industrialne - jaki stół do kuchni i jadalni wybrać?

Jeśli zdecydowałeś się na aranżację wnętrza w stylu industrialnym, czas rozejrzeć się za meblami, które będą z nim współgrać i tworzyć niepowtarzalny efekt. Stoły loftowe mają metalową podstawę i drewniany bądź także metalowy blat. Kolorystykę stołu warto dopasować do pozostałych mebli. Mimo że w stylu industrialnym rządzi wolność, to ma ona artystyczny charakter, co prowadzi do spójnej aranżacji wnętrza.

Stół industrialny z białą podstawą

Jeśli jednak marzy ci się stół z białą podstawą i jasnym blatem, przygotowaliśmy także takie modele. Ta kolorystyka jest rzadziej spotykana we wnętrzach industrialnych, ale również świetnie wpisuje się w loftowy trend.  Pamiętaj, że aby aranżacja była spójna, reszta mebli także powinna być wykonana z metalu pomalowanego na biało - tak jak stolik kawowy lub ten pod RTV. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko będzie idealnie współgrało, najlepiej kupić meble z tej samej kolekcji. 

Oryginalny stół industrialny

Gdy panuje trend na wyposażenie wnętrz w stylu industrialnym, istnieje ryzyko, że wszystkie będą do siebie bardzo podobne. Co zrobić, aby kuchnia była niepowtarzalna, a jednocześnie zachować zasady stylu industrialnego? Najlepsze wyjście to wybór stołu w nieoczywistej, ale nadal prostej formie. Nie bój się, że twoje wnętrze nie będzie wyglądać jak na zdjęciu w katalogu. Postaw na oryginalność. Poniżej prezentujemy stoły kuchenne w stylu industrialnym w niezwykłych kombinacjach.

Stół industrialnyStół industrialny Fot. www.instagram.com/homebook.pl

Wyspa kuchenna a styl industrialny

Jeśli od zawsze marzyłaś o wyspie kuchennej, a zastanawiasz się czy będzie to odpowiednie rozwiązanie przy aranżowaniu mieszkania w stylu industrialnym, odpowiedź brzmi twierdząco. W końcu lofty lubią praktyczne rozwiązania, a wyspa kuchenna, która będzie jednocześnie stołem i miejscem przygotowywania kuchennych potraw, to świetny wybór. Poza tym wysokie hokery na metalowych nogach z drewnianym siedzeniem idealnie wpiszą się w ten styl. 

Wyspa kuchennaWyspa kuchenna Fot. www.instagram.com/homebook.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.