Oddychaj świeżym powietrzem w swoim domu! Podpowiadamy, który oczyszczacz powietrza wybrać

Jakość powietrza w twoim domu łatwo sprawdzić. Co zrobić, jeśli wynik nie jest zadowalający? Wybierz oczyszczacz powietrza, dzięki któremu będziesz mógł swobodnie oddychać. Podpowiadamy, jaki oczyszczacz powietrza wybrać.

Miernik jakości powietrza - sprawdź, czym oddychasz

Miernik jakości powietrza jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz sprawdzić, czym oddychasz. Miernik jakości powietrza pozwala sprawdzić poziom zanieczyszczeń w pomieszczeniu. 

Czujnik mierzy następujące współczynniki:

  • PM1. To małe cząsteczki smogu, które mogą przedostać się do pęcherzyków płucnych i przenikać do krwi. Powstają one w wyniku wydzielania spalin przez samochody;
  • PM2.5. Według Światowej Organizacji Zdrowia, to właśnie ten pył jest najbardziej szkodliwy dla naszego organizmu. Jego cząsteczki, które powstają w wyniku spalania drewna, mogą przenikać do dróg oddechowych;
  • PM10. Te cząsteczki smogu są największe - zatrzymują się w zatokach, nosie i gardle. Powstają na skutek spalania paliw.

Mierniki jakości powietrza wyposażone są w termometr, miernik wilgotności, czujniki szkodliwych związków lotnych oraz formaldehydu - związku o działaniu rakotwórczym. 

Jeśli już wiesz, jak ważną rolę pełni to urządzenie, sprawdź, jakie mierniki jakości powietrza uznaliśmy za najlepsze ze względu na parametry, wydajność, funkcjonalność i energooszczędność. 

Miernik jakości powietrzaMiernik jakości powietrza Fot. Materiały partnerskie

Oczyszczacz powietrza 

Wybierając oczyszczacz powietrza do swojego domu, warto sprawdzić, z jakimi zanieczyszczeniami sobie radzi. Jeśli urządzenie poradzi sobie ze szkodliwymi pyłami i cząsteczkami, warto, by dodatkowo było wyposażone w jonizator i nawilżacz powietrza. Wybierając oczyszczacz powietrza, trzeba wziąć pod uwagę wielkość powierzchni do oczyszczenia, głośność, funkcjonalność oraz wydajność. Jeśli często podróżujesz, możesz zdecydować się także na oczyszczacz powietrza do samochodu lub osobisty, który jest najlepszym rozwiązaniem dla alergików. Sprawdź, jakie modele wybraliśmy. 

Oczyszczacz powietrzaOczyszczacz powietrza Fot. Materiały partnerskie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.