Ciepła kawa i herbata na wynos! Serwujemy z butelek termicznych, kiedy tylko chcesz

Wioleta Bednarczyk
26.11.2019 17:00
Czy nie chcielibyście napić się czegoś ciepłego podczas spaceru po górskich szczytach lub brzegiem morza? Pomogą w tym butelki termiczne. Oto designerskie hity od polskich marek.

Możliwość wypicia ulubionej kawy i herbaty w chłodne dni podczas mniejszych oraz większych aktywności daje sporo radości i przyjemności. Jeszcze więcej, gdy wiemy, że pijemy z butelek, które są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Nie przeciekają, sprawdzając się w każdym warunkach, są praktyczne i ładne. Takie można znaleźć w ofercie rodzimych marek: WINK Bottle, Dafi i HelloBottl. Smak i aromat ciepłej, ulubionej kawy oraz herbaty w stylowej butelce ucieszy dłużej.

Butelki termiczne WINK BottleButelki termiczne WINK Bottle mat. pras. Partnera

Udoskonalona forma, która przetrwała czas i przestrzeń

Nie byłoby butelki termicznej, gdyby nie termos. Pierwsze próżniowe naczynie o podwójnych ściankach zostało skonstruowane i użyte po raz pierwszy przez Jacques-Arsène d'Arsonvala - francuskiego lekarza, fizjologa i fizyka, a 10 lat później Jamesa Dewara, szkockiego chemika i fizyka, który od roku 1874 używał go do magazynowania niewielkich ilości skroplonych gazów. Trzymał je w szklanym naczyniu, z podwójnymi ścianami pokrytymi z obu stron srebrnym lustrem, z pomiędzy których wypompował powietrze. Taki model nadal służy do przechowywania azotu.

Wielką rewolucję naczyń próżniowych, które posłużyły w gospodarstwach domowych, rozpoczął jednak niemiecki inżynier, wynalazca i przedsiębiorca Reinhold Burger w 1907 roku, kiedy to opatentował pomysł na umieszczenie szklanego naczynia Dewara w metalowej obudowie, którą zabezpieczył od góry korkiem. Od tego czasu rozpoczęła się też historia termosu, a rok później firmy Thermos, która działa do dziś.

W 1907 roku Reinhold Burger opatentował pomysł na umieszczenie szklanego naczynia Dewara w metalowej obudowie, którą zabezpieczył od góry korkiemW 1907 roku Reinhold Burger opatentował pomysł na umieszczenie szklanego naczynia Dewara w metalowej obudowie, którą zabezpieczył od góry korkiem mat. pras. Wikipedii, do ponownego wykorzystania z modyfikacją

W 1907 roku termos znany był w wielu krajach całego świata. W 1930 roku doceniła go nawet angielska rodzina królewska, dając firmie Thermos prawo używania herbu na swoich produktach. W czasie drugiej wojny światowej marka wyposażyła w termosy angielskich lotników.

Termos zdecydowanie wylatał swoją popularność. W 1971 eksportowano go do ponad 100 krajów świata, a za ten wielki sukces otrzymał nagrodę od angielskiej królowej - Queen of England's Award to Industry.

W 2019 firma Thermos uczciła już 115 urodziny. Nadal prężnie się rozwija, poszerzając ofertę naczyń. Sprzedaje wiele termicznych produktów podzielonych na różne kategorie. Są też termokubki i butelki, ale o standardowych kształtach i formach, przypominające tradycyjne termosy.

WINK Bottle: Polska marka, która ceni celebrowanie drobnych, codziennych przyjemności

Styl, dobry design, detale i smak również są dla niej ważne. Dlatego firma WINK Botle zrobiła to, co lubi, a lubi drobne przyjemności i lubi się nimi dzielić.

Zebraliśmy w jedną całość ogrom doznań, pragnień, marzeń, łącząc to z pasją i chęcią stworzenia czegoś nie tylko dla siebie, ale też dla innych. Tak właśnie powstały nasze butelki! To one dają nam to, co pozwala cieszyć się każdym dniem, godziną, mrugnięciem…

- opisuje firma WINK Bottle.

Tak w skrócie powstała marka WINK Bottle, która oferuje designerskie butelki i kubki termiczne o pojemności 500 ml, które utrzymują temperaturę napojów ciepłych do 12 godzin, a zimnych - do 24. Wszystko to za sprawą podwójnych ścianek, pomiędzy którymi jest próżnia - doskonały izolator cieplny. Butelki marki WINK nadają się do wszystkich rodzajów napojów: kawy, herbaty, soków, wody, szejków, a nawet alkoholi. Szerokość szyjki pozwala na wrzucenie do środka kostek lodu.

Butelki termiczne WINK BottleButelki termiczne WINK Bottle mat. pras. Partnera

Butelki termiczne nie przeciekają, jak kubki termiczne. Posiadają specjalny korek z silikonową uszczelką. Są również bezpieczne dla zdrowia, nie zawierają szkodliwego BPA, który jest we wszechobecnym plastiku. Są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i przeznaczone do wielokrotnego użytku. Konstrukcją różnią się od termosów i kubków termicznych, bidonów czy zwykłych butelek na wodę.

Butelki termiczne WINK Bottle wyróżniają się również bardzo oryginalną formą, mają wiele różnych kolorów i unikalnych wzorów. Wszystkie są też solidnie wykonane. To pięć różnych kolekcji: basic, metalic, marble, modern, wood. 

Butelki termiczne marki WINK w kolorze złota i pomarańczowego marmuruButelki termiczne marki WINK w kolorze złota i pomarańczowego marmuru mat. pras. Partnera

Termiczny hit na wynos od Dafi - rodzimej marki z 30-letnim doświadczeniem w produkcji dzbanków i butelek filtrujących wodę

Polska marka wprowadziła nowość do swojej oferty - butelkę termiczną, która utrzymuje zarówno ciepłe, jak i zimne temperatury. Wyróżnia ją bardzo zróżnicowana oferta kolorystyczna, precyzyjny sposób wykonania, z dużą dbałością o szczegóły oraz wykonanie z materiałów przyjaznych środowisku. 

Do produkcji wykorzystano wysokiej jakości, bezpieczną i certyfikowaną stal kwasoodporną, która nie przenosi zapachów, pozwalając na wielorazowe, długoletnie używanie. Także dodatkową powłokę miedzianą, która wydłuża czas utrzymywania temperatury ciepłych i zimnych napojów. 

Butelka termiczna Dafi w pistacjowym kolorzeButelka termiczna Dafi w pistacjowym kolorze mat. pras. Partnera

Jest też bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Szczelny, zakręcany korek zabezpiecza napoje przed wylaniem. Ponadto posiada wygodny uchwyt, który ułatwia jej trzymanie, antypoślizgową podstawę i wygodny sposób nalewania. Łatwo się ją również czyści, co ułatwia wymianę wlewanych do niej napojów.

Różnorodna kolorystyka, nowoczesny, ergonomiczny kształt, matowe wykończenie oraz dobra cena (64,90 PLN) butelki termicznej Dafi czynią z niej wyjątkowo atrakcyjny produkt pośród dostępnych butelek termicznych na polskim rynku.

Każda historia ma swój początek: O polskiej marce HelloBottl z ekologiczną misją

Pomysł na tę firmę i ekologiczne produkty termiczne narodził się podczas kilkumiesięcznej podróży po Azji, zmagającej się z ogromnym zanieczyszczeniem środowiska. Zobaczcie, co udało im się stworzyć.

Butelki termiczne HelloBotlButelki termiczne HelloBotl mat. pras. Partnera

Po powrocie do Polski stworzyliśmy produkty, jakich nam brakowało w podróży. Czerpiąc inspirację z natury i architektury miasta, pokazujemy, że detoks od plastiku nie musi być nudny


– opowiadają inicjatorzy marki HelloBottl.

Ekologiczne butelki termiczne HelloBottl tworzą przede wszystkim trzy wyjątkowe modele: EMEME, VAOVAO i FLUVI. Każdy różni się stylem i materiałem wykonania. Natomiast łączy je to samo - troska o naturę. Dlatego wszystkie trzy zostały solidnie wykonane wyłącznie z przyjaznych środowisku materiałów: szkła, stali i bambusa. Mają prostą, minimalistyczną formę oraz kilka charakterystycznych detali. Każdy model butelki termicznej HellloBottl posiada sitko do parzenia herbaty. Ponadto pakowany jest w ładną, papierową tubę.

Ekologiczne butelki termiczne HelloBotlEkologiczne butelki termiczne HelloBotl mat. pras. Partnera

Pożegnaj plastik

Marka HelloBottl uruchomiła portal informacyjny i kampanię #pożegnajplastik - z myślą o środowisku, by chronić je wspólnymi siłami. Przyłączysz się? 

Aby skutecznie zmieniać sposób działania musimy zmieniać sposób myślenia. A do tego z kolei jest tylko jedna droga: informacja, edukacja, pokazywanie dobrych wzorców. Po to właśnie tworzymy portal POŻEGNAJ PLASTIK.

Zrób coś dobrego

Raz na kwartał firma HelloBottl wybiera jedną organizację non-profit, która zajmuje się projektami zwiększającymi dostęp do wody pitnej w różnych rejonach świata. Kupując butelkę termiczną tej marki, dołożysz się do kwoty, która będzie przeznaczona na ten cel. 

Czy wiesz, że w XXI wieku ok. 850 mln ludzi nadal nie ma łatwego dostępu do czystej wody pitnej? To jest jedna osoba na dziewięć z nas wszystkich zamieszkujących Ziemię. Marzymy, by ta liczba kiedyś była okrągłym zerem. Każdy Twój zakup to mała cegiełka w tym kierunku

- nawołuje firma na swojej stronie online. 

Zapraszamy do ciekawej oferty produktowej. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • moonwind

  Oceniono 9 razy 9

  To brandowana chińszczyzna w cenie $1 przy zamówieniu 3000 sztuk lub $3 przy zamówieniu 500 szt. Sprzedawana z 10-20 krotnym przebiciem.

 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 6

  Trzeba być masochistą, by pić gorącą herbatę wprost "z gwinta" butelki termicznej :-)

 • pro.anty.k

  Oceniono 4 razy 4

  Co tu jest "designerskie " ? Kolor, grafika, zawieszka na zakrętce, możliwość wrzucenia kostki lodu ? Kompletne niezrozumienie pojęcia designu . Pod hasłem ekologii - ok koniec z plastikami - i z zastosowaniem współczesnej technologii obróbki stali chce się przemycić w najlepszym razie mocno średni pomysł na formę. Funkcja termosu-butelki znana od kilkudziesięciu lat . Projekcik na poziomie studiów drugiego roku uczelni z kierunkiem wzornictwo przemysłowe czyli właśnie design. No ale za to mocny PR i samouwielbienie opanowane do perfekcji.

 • fotd

  0

  Skoro bierzecie pieniądze za reklamę tego czegoś dla lemingów, starajcie się nie robić błędów w nazwach, bo wstyd. Gdzie w tekście znajduje się błąd ? Szukajcie, bo widać, że z angielskim jesteście na bakier, choć tak usilnie używacie angielskich słów, zamiast polskich. Poza tym, straszny bełkot i dorabianie ideologii, wyłącznie po to, aby wmówić odbiorcom, że te produkty to coś wielkiego. Nie, zwykłe termosy w kształcie butelek, absolutnie niewarte swojej ceny.

 • elemir

  0

  Nie prowadziłem badań porównawczych, ale mam wrażenie, że "termosy" ze stali czy aluminium mają gorsze parametry od tradycyjnych - szklanych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX