Kähler Design - wyjątkowe dodatki do domu. Jest też piękna seria świąteczna

Wioleta Bednarczyk
28.11.2019 17:05
Prezentujemy niebanalne, artystyczne wzornictwo do domu od duńskiego producenta - Kähler Design. To produkty o prostym, funkcjonalnym, ale zaskakującym designie.

Przedstawiamy wyjątkową markę Kähler, której wyroby z gliny warto znać. Historia tego lidera  duńskiej sztuki ceramiki rozpoczęła się w 1839 roku, kiedy ceramik Herman J. Kähler otworzył mały warsztat w duńskim miasteczku w Næstved. Przed wami różne modele wazonów, mis, kultowych rożków, świeczników, figurek. 

Kultowe rożki Kahler DesignKultowe rożki Kahler Design mat. pras. Marki

Na samym początku marka produkowała wyłącznie naczynia kuchenne. Dopiero kiedy syn założyciela – Herman – przejął warsztat w 1875 roku, poszerzyła ofertę o artystyczną ceramikę. Był to przełom w rozwoju marki - szybko zaczęła się rozrastać, przekazując umiejętności z pokolenia na pokolenie.


W 1889 roku Kähler wziął udział w Wystawie Światowej, która odbyła się w Paryżu, pokazując specjalnie wykonaną na tę okazję wieżę Eiffla. 

Jest pionierem w dziedzinie wyrobów z gliny - prezentuje bardzo oryginalne projekty o niebanalnym designie. Wazony Omaggio w pasy, różnokształtne świeczniki na tealighty, drewniane młynki - to klasyki z oferty marki. Kähler prezentuje również bardzo ciekawą linię świątecznych figurek. Zobaczcie te projekty.  

Kultowe wazony w pasy i nowoczesna linia ceramiki KählerKultowe wazony w pasy i nowoczesna linia ceramiki Kähler mat. pras. Partnera