Deski do krojenia - piękne i pomocne gadżety kuchni

Wioleta Bednarczyk/DZ
13.12.2019 12:30
Przedstawiamy piękne i solidne deski do krojenia: drewniane, kamienne i składane z tworzywa sztucznego. To już nie tylko niezastąpione gadżety kuchenne pani domu. Teraz pięknie ozdobią strefę przygotowywania posiłków.

Wiele dzisiejszych desek do krojenia spełnia nie tylko funkcję użyteczną, ale także dekoracyjną. Pojedynczo lub w grupie zdobią ściany i blaty w kuchni. Dlatego wybraliśmy dla was wyłącznie te, które sprawdzą się i do krojenia, i w roli drobnej dekoracji. To deski drewniane, kamienne i składane z tworzywa sztucznego, o różnych wzorach i barwach. Zapraszamy do naszych galerii. 

Drewniane deski do krojenia - są piękne i niezastąpione w kuchni

Najpiękniejsze są szczególnie te o nieregularnych kształtach, z sękami i śladami naturalnej formy drewna. Mają jednak swoje wady. Nie są odporne na wodę, dlatego nie nadają się do mycia w zmywarce. Jak je czyścić? Najlepiej solą kuchenną i sokiem z cytryny. Raz na jakiś czas dobrze też konserwować je specjalnym olejem - drewno dłużej zachowa wtedy piękną strukturę. 

Drewniane deski o różnych kształtachDrewniane deski o różnych kształtach Madam Soltz

Składane deski do krojenia w różnych kolorach

Wykonane są z tworzywa sztucznego, często z polipropylenu. Największą ich zaletą jest możliwość złożenia krawędzi, co ułatwia przesypywanie pokrojonych produktów. Mają też elementy antypoślizgowe na spodzie i zawieszki, dzięki którym mogą być kolorową dekoracją ściany przy blacie kuchennym.

Niebieskoszara deska składana Joseph Joseph mat. pras. Partnera

Niebieskoszara deska składana Joseph JosephNiebieskoszara deska składana Joseph Joseph mat. pras. Partnera

Kuchenne deski kamienne i imitujące twarde surowce

To modne deski, o pięknej formie: nieregularnej, dopracowanej w każdym calu. Najpopularniejsze są marmurowe, odporne na zniszczenia, a także granitowe oraz z kamiennego łupka. Można również znaleźć produkty z innych twardych surowców lub deski upodobniające się strukturą do kamienia. Pięknie wyglądają na stole spełniając rolę tacy do serwowania przekąsek. 

Deska do krojenia z kamienia łupkowego od marki KesperDeska do krojenia z kamienia łupkowego od marki Kesper mat. pras. Partnera

Więcej o: