Piękne wazony Menu o wyjątkowym charakterze. To projekty znanych artystów

Duńska marka Menu przy wspópracy ze znanymi artystami stworzyła piękne projekty wazonów o różnych rozmiarach. To świetne propozycje dla wnętrz żądnych stylu!

To Menu nie przedstawia kulinarnych propozycji, ale piękne wazony ze szkła oraz surowej i szkliwionej ceramiki. Jest skandynawską marką, która tworzy ekskluzywne i oryginalne elementy wyposażenia wnętrz, o wysokiej jakości, bardzo precyzyjnie wykonane. 

Takie są na przykład szklane wazony z kolekcji Troll, które charakteryzuje  różna  intensywności barwy. Dostępne są w trzech rozmiarach. Postawione obok siebie tworzą świetną i spójną stylistycznie dekorację wnętrza. 

Brązowy wazon Menu TrollBrązowy wazon Menu Troll Fot. Menu

Marka Menu posiada również inne kolekcje wazonów. Świetnie prezentują się modele Echasse oraz Cyclades. Pierwsze zaprojektowała niemiecka artystka Teresa Arns. Nazwę zaczerpnięto od francuskiego słowa „echasse”, które oznacza szczudła, a te przypomina podstawa wazonu.

Model Cyclades powstał w wyniku twórczości Nicka Rossa, który inspirację odnalazł we francuskim Luwrze, a dokładnie w cykladzkich naczyniach pochodzących z 3200-2000 p.n.e. Ich kształt stał się motywem naśladowczym do stworzenia podobnego wazonu, z surowej i szkliwionej ceramiki. Podobają się wam? 

Wazony Menu Echasse o różnych rozmiarachWazony Menu Echasse o różnych rozmiarach Fot. Menu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.