Oczyszczacz powietrza - zbędny gadżet czy ważny sprzęt w twoim domu?

Temat smogu już od dłuższego czasu poruszany jest na każdym możliwym kanale i social mediach. Trzeba przyznać - jest to dość duży problem dla naszego zdrowia, zwłaszcza w sezonie grzewczym, zimowym. Dlatego też różne firmy decydują się wprowadzać na rynek coraz to nowe oczyszczacze powietrza. Z nadzieją poprawy jakości powietrza coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Ale czy tak niewielki sprzęt jest w stanie nam pomóc? Postaramy się rozwiać wątpliwości!

Działanie oczyszczacza

Oczyszczacz powietrzaOczyszczacz powietrza Fot. www.mediaexpert.pl

Oczyszczacz powietrza filtruje powietrze wewnątrz pomieszczenia. Jest ono zasysane do wewnątrz urządzenia, a następnie filtrowane (niektóre modele posiadają również w funkcję jonizacji). Ostatnim krokiem jest uwolnienie powietrza na zewnątrz. W sezonie grzewczym i w dużych miastach powietrze jest obfite w przykry zapach i pył groźny dla naszego zdrowia. Nie warto wdychać powietrza pełnego zanieczyszczeń, alergenów, bakterii, czy pleśni, które mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, koncentrację i komfort. Na szczęście w domu mamy możliwość poprawić mikroklimat, dzięki sprzętom takim jak oczyszczacz powietrza.

Niezbędne funkcje oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrzaOczyszczacz powietrza Fot. www.mediaexpert.pl

Bazową funkcją oczyszczacza powietrza jest system filtrowania. Koniecznie należy sprawdzić jaki został zastosowany i z ilu elementów się składa. Ważne, by wyłapywał alergeny, kurz, sierść zwierząt, ale i pochłaniał przykre zapachy, smog oraz zawieszony pył czy dym papierosowy. Jonizacja to druga ważna funkcja - dzięki niej w powietrzu powstają jony ujemne, które umożliwiają łatwiejsze wyłapywanie drobinek zanieczyszczeń, tym samym filtracja powietrza staje się bardziej skuteczna. Niektóre z oczyszczaczy wyposażone są w funkcję nawilżania powietrza. Koniecznie musisz sprawdzić wydajność wybranego urządzenia. Im większe wymiary pomieszczenia, tym większa potrzeba wyboru wydajniejszego, ale niestety droższego oczyszczacza.

Oczyszczacz powietrza Electrolux PA91-404DG

Oczyszczacz powietrzaOczyszczacz powietrza Fot. mediamarkt.pl

Pure A9, najnowszy oczyszczacz powietrza szwedzkiej marki Electrolux w procesie filtracji pochłania zanieczyszczenia, szkodliwe dla zdrowia pyłki PM2.5 i PM10 oraz nieprzyjemne zapachy. Zastosowany w oczyszczaczu system AirSurround wywołuje spiralny ruch powietrza, dzięki czemu czyste powietrze rozprowadzane jest równomiernie nawet w trudno dostępne miejsca. Pure A9 rekomendowany jest przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. Warto zwrócić uwagę na ten oczyszczacz!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.