Szkło Bohemia: elegancja, piękno, perfekcja wykonania

Wioleta Bednarczyk/DZ
16.01.2020 13:35
Szkło Bohemia to niepowtarzalny styl, precyzja wykonania i najwyższa jakość. Każdy egzemplarz ma wyjątkowy charakter. To kryształy z najlepszych hut!

Czeskie szkło kryształowe Bohemia świat zna od dawna. To wytworne formy i kształty różnych kolekcji marki, solidnie wykonane, które potrafią zachwycić. Brzuchate i smukłe kieliszki, wzorzyste patery o różnych wysokościach, niskie i wysokie szklanki, świeczniki, dzbanki, karafki prezentują się bardzo elegancko. 

Prawdziwy rozkwit czeskich hut szkła nastąpił w XIX wieku. Wtedy ich wyroby zaczęły gościć na europejskich salonach, królewskich dworach i cesarskich pałacach. Szkło Bohemia pojawiło się na wielu ważnych stołach: Franciszka Józefa I, Szacha Persji czy angielskiego króla Edwarda VII.

Obecnie Bohemia to to wiele niezależnych hut szkła, które produkują świetne szkło w różnych stylach. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

Szkło Bohemia o różnych formachSzkło Bohemia o różnych formach mat. pras. Partnera

Diamentowa kolekcja

To zachwycające szkło ze zdobieniami w postaci symetrycznych żłobień imitujących diamenty. Idealnie przejrzyste, pozbawione zniekształceń, oddaje naturalny kolor napojów. Kolekcję Diamond wykonano z kryształowego szkła bezołowiowego Crystalite, o zwiększonej odporności na matowienie podczas mycia w zmywarce. 

Szkło Diamond Bohemia ze zdobieniami przypominającymi diamentySzkło Diamond Bohemia ze zdobieniami przypominającymi diamenty mat. pras. Partnera

Kryształowy Metropolitan

Wszystkie szklane produkty z tej kolekcji mają nieregularną powierzchnię, która załamuje światło pod różnymi kątami. Prezentują się świetnie. 

Karafka Bohemia ze szkła kryształowego przypominająca ostrosłupKarafka Bohemia ze szkła kryształowego przypominająca ostrosłup mat. pras. Partnera