Szkło Bohemia: elegancja, piękno, perfekcja wykonania

Wioleta Bednarczyk/DZ
16.01.2020 13:35
Szkło Bohemia to niepowtarzalny styl, precyzja wykonania i najwyższa jakość. Każdy egzemplarz ma wyjątkowy charakter. To kryształy z najlepszych hut!

Czeskie szkło kryształowe Bohemia świat zna od dawna. To wytworne formy i kształty różnych kolekcji marki, solidnie wykonane, które potrafią zachwycić. Brzuchate i smukłe kieliszki, wzorzyste patery o różnych wysokościach, niskie i wysokie szklanki, świeczniki, dzbanki, karafki prezentują się bardzo elegancko. 

Prawdziwy rozkwit czeskich hut szkła nastąpił w XIX wieku. Wtedy ich wyroby zaczęły gościć na europejskich salonach, królewskich dworach i cesarskich pałacach. Szkło Bohemia pojawiło się na wielu ważnych stołach: Franciszka Józefa I, Szacha Persji czy angielskiego króla Edwarda VII.

Obecnie Bohemia to to wiele niezależnych hut szkła, które produkują świetne szkło w różnych stylach. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

Szkło Bohemia o różnych formachSzkło Bohemia o różnych formach mat. pras. Partnera

Diamentowa kolekcja

To zachwycające szkło ze zdobieniami w postaci symetrycznych żłobień imitujących diamenty. Idealnie przejrzyste, pozbawione zniekształceń, oddaje naturalny kolor napojów. Kolekcję Diamond wykonano z kryształowego szkła bezołowiowego Crystalite, o zwiększonej odporności na matowienie podczas mycia w zmywarce. 

Szkło Diamond Bohemia ze zdobieniami przypominającymi diamentySzkło Diamond Bohemia ze zdobieniami przypominającymi diamenty mat. pras. Partnera

Kryształowy Metropolitan

Wszystkie szklane produkty z tej kolekcji mają nieregularną powierzchnię, która załamuje światło pod różnymi kątami. Prezentują się świetnie. 

Karafka Bohemia ze szkła kryształowego przypominająca ostrosłupKarafka Bohemia ze szkła kryształowego przypominająca ostrosłup mat. pras. Partnera

Więcej o: