Akcesoria kuchenne Stelton: innowacyjny minimalizm w kolorach

Zaskakujące, innowacyjne, funkcjonalne akcesoria i naczynia do kuchni teraz kupisz nawet o połowę taniej. To produkty od uznanej duńskiej marki Stelton.

Cylindryczne naczynia od duńskiej marki SteltonCylindryczne naczynia od duńskiej marki Stelton mat. pras. Partnera

Stelton to najwyższej jakości skandynawskie wzornictwo pełne naczyń i akcesoriów do kuchni. To ikony duńskiego designu, których projekty bazują na cylindrycznych liniach zaprojektowanych przez Arne Jacobsena, czy Erika Magnussena.

Marka Stelton została założona w Hellerup w 1960 roku, początkowo jako firma zajmująca się sprzedażą obuwia i mebli. Dopiero w 1963 roku, kiedy Peter Holmblad został kierownikiem eksportu, przekonał ojczyma, znanego duńskiego architekta i projektanta – Arne Jacobsena do stworzenia kolekcji naczyń kuchennych wykonanych ze stali nierdzewnej. W 1967 roku powstała wówczas linia "Cylinde Line”, która otrzymała szereg nagród, w tym International Design Award i przyniosła marce wielki sukces. Jacobson kolejne cylindryczne kolekcje naczyń tworzył aż do śmierci, czyli 1971 roku.

Kolorowe termosy o cylindrycznych kształtach od marki SteltonKolorowe termosy o cylindrycznych kształtach od marki Stelton mat. pras. Partnera

Akcesoria, które przydadzą się w kuchni. 

Naczynia o pięknych wzorach. 

Od 1976 roku współpracę z firmą podjął Erik Magnussen – znany duński projektant, który w pracach upodobał sobie również cylindryczne kształty, także żywe kolory i wysokiej jakości materiały. Jest laureatem Lunning Prize, Furniture Prize, czy Red Dot, także wielu innych międzynarodowych nagród. Zasłynął z projektu dzbanka próżniowego stworzonego dla marki Stelton. Dziś to kultowy produkt, który sprzedaje się najlepiej ze wszystkich, jakie do tej pory Stelton zaprezentował na rynku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.