Szybkowar: szybkie i zdrowe przygotowanie posiłków

Zdrowsze posiłki w dużo krótszym czasie? Polecamy gotowanie w szybkowarze. Nawet dania wymagające długiego przygotowania, jak zaupy, czy gulasze przyrządzisz zdecydowanie szybciej, z zachowaniem wartościowych składników i większej ilości witamin.

Szybkowar to bardzo szczelny garnek ciśnieniowy, wykonany często ze stali najwyższej jakości lub aluminium, który przyspiesza gotowanie potraw, podkręca wartość energetyczną produktów i zachowuje większość wartościowych składników odżywczych.

Dłuższe gotowanie w wyższej temperaturze, na co pozwala szybkowar, zwiększa właściwości rozgrzewające posiłków, a to jest bardzo potrzebne szczególnie zimą. Dlatego tak ważne są wtedy ciepłe, bogate w składniki odżywcze pokarmy, z dobrą wartością energetyczną. Kiedy organizm je dostaje to nie musi zużywać energii na podgrzewanie pokarmów w żołądku. Ponieważ dochodzi do zwiększonej termogenezy poposiłkowej, co przyspiesza metabolizm. 

Natomiast nie poleca się gotowania produktów w dużej ilości wody i na wysokich obrotach – spowoduje to odwrotny efekt! Może dlatego warto mieć szybkowar. Oto wybrane modele, z którymi droga do zdrowia jest krótsza. 

Szybkowar Zwilling EcoQuickSzybkowar Zwilling EcoQuick Fot. Zwilling

Wiele szybkowarów jest w dobrej promocji. Sześciolitrowy Gerlach, Zwilling EcoQuick jest tańszy o 200 zł, a czterolitrowy Banquet Adagio kosztuje teraz tylko 144 zł. 

Szybkowar Fissler Vitavit ComfortSzybkowar Fissler Vitavit Comfort Fot. Fissler

Szybkowar można też dostać w sklepach Lidl. Od innych wyróżnia go wielofunkcyjność. Pozwala nie tylko na szybsze przygotowanie posiłków, ale gotowanie na parze, przypiekanie potraw w formie sauté, a nawet przyrządzanie jogurtu.

Wielofunkcyjny szybkowar SILVERCREST SSM 1000 W A1 od marki LidlWielofunkcyjny szybkowar SILVERCREST SSM 1000 W A1 od marki Lidl Fot. Lidl

Zdrowie jest jedno, dlatego warto o nie dbać! Natomiast pierwsze kroki do lepszej formy warto wykonać w kuchni. To tu można zdziałać najwięcej. 

Szybkowar Zwilling EcoQuick to niemiecka precyzja, funkcjonalność i wysoka jakość gotowaniaSzybkowar Zwilling EcoQuick to niemiecka precyzja, funkcjonalność i wysoka jakość gotowania Fot. ZwillingWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.