Lene Bjerre: duńskie naczynia stołowe o ponadczasowym wzornictwie

Designerskie naczynia do picia oraz piękne wazony o unikalnym wzornictwie oferuje duńska marka Lene Bjerre. To również wysoka jakość, dbałość o każdy detal i różnorodny styl, który odnajdzie się w różnych aranżacjach.

Lene Bjerre uwielbia kolory ziemi i nietuzinkowe formy, które produkuje już od 1975 roku, zaczynając od ręcznie wykonywanych abażurów z papieru.

Z pewnością malownicza miejscowość położona w pobliżu cieśniny Limfjorden w Jutlandii, w której mieści się siedziba firmy nie została wybrana przypadkowo. Piękne otoczenie, bliskość morza i piasku inspiruje do tworzenia niebanalnych projektów nawiązujących do natury. Przykładem jest wazon Stina w kolorze beżu i brązu, z charakterystycznym wzorem przypominającym gęsto ułożone listki.

Wazon Stina od Luna Bjerre, który świetnie spisze się również w roli świecznika lub pojemnika na drobiazgiWazon Stina od Luna Bjerre, który świetnie spisze się również w roli świecznika lub pojemnika na drobiazgi Fot. Luna Bjerre

W ofercie marki znajdują się świetne naczynia stołowe ze szkła i ceramiki. Filiżanka Amera wyróżnia się stylem i fakturą spośród dostępnych kolekcji Lene Bjerre. To też prosta, surowa forma przełamana świetnym kształtem i kolorem. Idealna do wnętrz z elementami vintage.

Filiżanki Amera od marki Lene BjerreFiliżanki Amera od marki Lene Bjerre Fot. Lene Bjerre

Ciekawą formę posiadają ręcznie robione szklanki i kieliszki z zatopionymi w szkle bąbelkami. Z pewnością pomogą stworzyć stół idealny na każdą okazję. 

Zielony kieliszek Agine od marki Lene BjerreZielony kieliszek Agine od marki Lene Bjerre Fot. Lene Bjerre

Lene Bjerre to również inne elementy wyposażenia wnętrz. Marka oferuje, m.in.: krzesła, stoliki, fotele, półki, poduszki, świece, dywany, lampy, tekstylia, akcesoria kuchenne i łazienkowe i wiele innych.

Marka posiada też produkty, które dostępne są tylko w wybranych porach roku, zazwyczaj przez jeden sezon, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.