Te żaluzje plisowane pozwolą na dozowanie światła zgodnego z upodobaniami

Oknom z plisą jest do twarzy! Żaluzje plisowane wygladają stylowo, pasują do wszystkich kształtów otworów, chronią przed słońcem oraz zapewniają szerokie możliwości aranżacyjne - mogą mieć dowolny materiał i kolor z palety RAL. To przesłony okienne, które pozwolą również na dozowanie światła zgodnego z upodobaniami. Przedstawiamy ciekawe modele w dobrych cenach.

Żaluzje plisowane o harmonijnym układzie materiału to idealne rozwiązanie do wnętrz z nietypowymi otworami okiennymi. Tam, gdzie inne rolety okienne się nie sprawdzają, dobrze odnajdą się plisy. Nie jest to jednak największa zaleta żaluzji plisowanych. Przede wszystkim wyglądają bardzo subtelnie na oknie, są łatwe w obsłudze i do czyszczenia, dają spore możliwości dekoracyjne –  w ofercie marki Anwis mogą być wykonane z 300 różnorodnych tkanin wybarwionych dowolnym kolorem z palety RAL. Żaluzje plisowane pozwalają również na dozowanie światła zgodnego z indywidualnymi upodobaniami. 

Żaluzje plisowane.Żaluzje plisowane. Fot. Shutterstock

Nowoczesne żaluzje plisowane zapewniają również mechaniczne sterowanie za pomocą pilota, co jest bardzo pomocne przy wysokich oknach i przeszklonych dachach. Do wyboru są też wersje ręczne. 

Duo plisy: świetne żaluzje plisowane do okien dachowych

Żaluzje plisowane do okien dachowych Duo wykonane są z materiału, który składa się z dwóch warstw tekstylnych, które przekrojem przypominają plaster miodu. Dzięki temu tworzą dodatkową warstwę izolującą, która poza zaciemnianiem zmniejsza również przenikanie ciepła. Na zamówienie, środek żaluzji plisowanych do okien dachowych może być wypełniony warstwą materiału odbijającego światło. 

Żaluzje na okna dachoweŻaluzje na okna dachowe Shutterstock

Żaluzje plisowane o jasnych kolorach udekorują okna bez efektu zaciemnienia

Żaluzje plisowane o jasnych kolorach będą najlepsze dla okien wychodzących na stronę północną i wschodnią, które przez większość dnia znajdują się poza zasięgiem słońca. Mogą mieć też dwie tkaniny w jednej żaluzji, nałożone jedna nad drugą, rozdzielone aluminiową ruchomą rynną. W takiej wersji świetnie sprawdzą się w sypialni lub pokoju dziecka. 

ŻaluzjeŻaluzje fot. Anwis

Żaluzje plisowane do kuchni i łazienki

Żaluzje plisowane to dekoracje okienne, które sprawdzą się w całym domu. Idealne będą nie tylko na duże okna w salonie. To również świetnie przesłony okien kuchennych i łazienkowych. 

Dwukierunkowe żaluzje plisowane do kuchni czy łazienki zapewnią komfortową obsługę. Z ich pomocą można osłonić dowolnie wybrany fragment okna, bez zamartwiania się o stabilność plisy  – materiał umieszczony jest pomiędzy dwoma ruchomymi rynnami: górną i dolną. Warto też pamiętać, że w każdej chwili żaluzje plisowane można całkowicie zsunąć, by cieszyć się widokiem za oknem czy większą ilością światła w kuchni lub łazience.

Kuchenne żaluzje plisowaneKuchenne żaluzje plisowane Fot. Anwis

Żaluzje plisowane: jak czyścić? 

Żaluzje plisowane można czyścić zarówno na sucho, jak i na mokro. Do usunięcia wierzchniej warstwy kurzu wystarczy lekko nawilżona ściereczka lub miotełka. Do większych zabrudzeń najlepsze będą środki piorące. W tym celu należy wypiąć żaluzje plisowane z okna, a następnie zamoczyć ją w chłodnej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Po około kwadransie żaluzje plisowane należy wypłukać pod strumieniem czystej wody, a następnie złożoną zawiesić z powrotem w oknie. Dzięki temu zabiegowi tkanina zachowa swój harmonijkowy kształt.

Żaluzje plisowane Anwis dają sporo możliwości dekoracyjnych, dobrze dobrane na pewno zaspokoją gusta wymagających. To minimalistyczny design okienny, który odnajdzie się dobrze w domu i biurze, w minimalistycznych, skandynawskich czy klasycznych aranżacjach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.