Plisy na okno kuchenne. Produkty firmy Anwis udekorują wnętrze bez efektu zaciemnienia

WiB
27.04.2022 09:00
Plisy na okno kuchenne z funkcją góra-dół pozwalają przysłonić wybrany fragment szyby. Są też ładnym elementem dekoracji kuchni, który sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Zobaczcie, jakie modele wybrać do kuchni oraz jakimi zasadami kierować się przed zakupem!

Kuchnia to miejsce w domu, gdzie spędzamy sporo czasu – przygotowujemy i spożywamy posiłki, rozmawiamy i integrujemy się z najbliższymi. Uwielbiają ją nie tylko domownicy ale i goście. Dlatego do aranżacji kuchni zawsze warto się przyłożyć. Nie chodzi tylko o meble i sprzęt AGD. Ważnym elementem dekoracyjnym są okna, o które również należy zadbać, by w pełni cieszyć się możliwościami, jakie może zaoferować kuchnia. Sprawdzą się w niej odpowiednio dobrane plisy na okna.

Żaluzje plisowane.Żaluzje plisowane. Fot. Anwis

Plisy na okno: Dlaczego warto je wybrać? 

Plisy na okno montujemy często z dwóch głównych powodów. Chcemy zapewnić sobie większą prywatność oraz ochronę przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Są też inne, bardzo ważne cechy, a na które warto zwracać uwagę przed zakupem.

Przesłony okienne powinny mieć możliwość montażu w świetle szyby. To zapewni więcej wolnego miejsca oraz łatwiejszy dostęp do okna, z którego często korzysta się w kuchni. Powinny być też wykonane z materiału, który zapewni odpowiednie nasłonecznienie kuchni, a nie tylko ją zaciemni. Ważna jest też możliwość łatwego ich wyczyszczenia, ponieważ z powodu codziennego użytkowania kuchnia jest wyjątkowo narażona na zabrudzenia. Plisy na okno mają te wszystkie cechy! Dlatego są tak często wybierane nie tylko do kuchni. 

Żaluzje plisowane.Żaluzje plisowane. Fot. Anwis

Jak wyglądają plisy na okna?

Plisy na okno mają harmonijny układ materiału i są idealnym rozwiązaniem do wnętrz z klasycznymi i nietypowymi otworami okiennymi. Nie przytłaczają pomieszczenia, a tylko subtelnie podkreślają jego charakter. Tam, gdzie inne rolety się nie sprawdzają, dobrze odnajdą się plisy na okno. Po całkowitym złożeniu zajmują niewiele miejsca, co umożliwia odpowiednie nasłonecznienie wnętrza. Plisy łatwo się też czyszczą, co w żaden sposób nie wpływa na ich właściwości lub sposób użytkowania. Dlatego plisy na okno są dobrym rozwiązaniem do kuchni. Zobaczcie kolorowe propozycje plisów na okno. 

Żaluzje plisowane.Żaluzje plisowane. Fot. Anwis

Ciekawym rozwiązaniem do kuchni będzie wybór harmonijkowego zestawu plisów na okno, który umożliwia zamontowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Wykorzystanie materiału transparentnego u góry oraz zaciemniającego w części dolnej pozwala na płynną regulację ich położenia oraz zapewnia spory komfort codziennego użytkowania. 

Jak zamontować plisy na okno? 

Oto szczegółowa instrukcja montażu plisów na okno, dla różnych opcji sterowania rynną górną i dolną. Podajemy kilka wariantów jak zamontować plisy na okno oraz instrukcję jak sterować sznurkiem. 

Więcej o:
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • mava

  Oceniono 17 razy 9

  żaluzje w kuchni to kretyński pomysł.
  Ja tez dałam się złapać kiedys na ten "nowatorski pomysł". Na szczęście mam żaluzje zdejmowane i nadające do mycia.
  W kuchni, z założonia, gotuje się. Na żaluzjach zbieraja sie opary i cały kuchenny syf - a mam okap, którego uzywam! mimo to zaluzje są zasyfione a mycie ich jest upierdliwe. Na szczęście mam wannę, do której moge włozyć zaluzje i je tam odmoczyc, wyszorowac. Przy kabinie nie jest to mozliwe i naprawdę nie wyobrażam sobie, jak czyszcza je osoby bez moich możliwosci.
  A i tak nic nie zastąpi zwyklych firan, zasłon, które mozna zdjąć z okna i wrzucić do pralki, pijac kawę w czasie prania.

 • kolo125

  Oceniono 14 razy 8

  żadnych żaluzji nie czyści się łatwo, a szczególnie drewnianych i jeszcze w kuchni, nie wciskajcie ludziom kitu! bądźcie uczciwi!

 • asia-loi

  Oceniono 16 razy 2

  Pliski są super. Mam i polecam, ponieważ można zasłonić dowolną część okna, a nie tak jak przypadku tradycyjnych żaluzji tylko od góry.

 • anna.maria0

  Oceniono 22 razy 2

  Jeśli mieszka się w domu z ogrodem (jak na zdjęciach) lub bez sąsiadów, to po co zasłaniać światło? Rolety i żaluzje przydają się gdy chcemy osłonic się od słońca lub sąsiadów, lub gdy zapalamy światło (bo wtedy nas widać), w innym przypadku wystarczy firanka czy zazdrostka.

 • stach_79

  Oceniono 1 raz 1

  Ale takich co zasłaniają bok jeszcze nie ma!

 • 162tony

  Oceniono 23 razy 1

  "Żaluzje kuchenne, które zakryją, ale nie zaciemnią okien. Prosty mechanizm"
  Jeszcze raz... co zrobią a czego nie zrobią? Zakryją ale nie zaciemnią? Czyli zakryją i zaciemnią rozjaśniając? Kuźwa... co za bzdurny tytuł.

 • grazka010272

  Oceniono 14 razy -6

  a zastanawialiście się jak je porządnie wyczyścić na stronce cleanmed znalazłam coś co się nazywa mop widełkowy naprawdę bardzo przyzwoite urządzenia kurz się przyczepia i pasuje do każdego kija więc mogę nim wyczyścić nawet kurz bardzo wysoko polecam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX