Żaluzje do kuchni: modne, estetyczne i funkcjonalne

Wioleta Bednarczyk
13.02.2020 12:08
Żaluzje to ważny element dekoracyjny okien kuchennych, który powinien zapewnić sporą swobodę podczas codziennego użytkowania. Liczy się nie tylko moda, ale estetyka i funkcjonalność. Zobaczcie jakie żaluzje wybrać do kuchni oraz jakimi zasadami warto się kierować przez zakupem!

Kuchnia to jedno z najlepiej docenianych miejsc w domu. Pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu, przygotowując i spożywając posiłki. Rozmawiając i integrując się z najbliższymi. Dlatego uwielbiają ją nie tylko domownicy, ale i goście.

Dlatego do aranżacji kuchni zawsze warto się przyłożyć. Nie chodzi tylko o meble i sprzęt AGD. Ważnym jej elementem dekoracyjnym są okna. O nie również należy zadbać, by w pełni cieszyć się możliwościami, jakie może zaoferować kuchnia. Żaluzje kuchenne powinny więc posiadać pewne cechy, które nam to umożliwią.

Żaluzje plisowane to dobre rozwiązanie na dekorację okien kuchennychŻaluzje plisowane to dobre rozwiązanie na dekorację okien kuchennych Fot. Anwis

Głównym powodem montażu żaluzji kuchennych jest często chęć zapewnienia sobie większej prywatności. Także ochrona przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Są też inne, bardzo ważne wytyczne, a na które warto zwracać uwagę przed zakupem.

Żaluzje powinny mieć możliwość montażu w świetle szyby. To zapewni więcej wolnego miejsca oraz łatwiejszy dostęp do okna, z którego w kuchni często się korzysta. Powinny być też wykonane z materiału, który zapewni odpowiednie nasłonecznienie kuchni, a nie tylko ją zaciemni. Ważna jest też możliwość łatwego ich wyczyszczenia. Ponieważ codzienne użytkowanie sprawia, że kuchnia jest wyjątkowo narażona na zabrudzenia.

Plisy – żaluzje kuchenne dobrego wyboru

Kuchenne żaluzje plisowaneKuchenne żaluzje plisowane Fot. Anwis

Ciekawym rozwiązaniem będzie wybór harmonijkowego zestawu umożliwiającego zamontowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Wykorzystanie materiału transparentnego u góry oraz zaciemniającego w części dolnej pozwoli na płynną regulację ich położenia. Także zapewni zapewni spory komfort codziennego użytkowania. Kolejne plusy? Po całkowitym złożeniu, taka żaluzja plisowana zajmuje niewiele miejsca, co umożliwia odpowiednie nasłonecznienie. Plisy łatwo się też czyszczą na mokro, co w żaden sposób nie wpłynie na ich właściwości lub sposób użytkowania. Dlatego żaluzje z plisą są dobrym rozwiązaniem na dekorację okien kuchennych. Zobaczcie pozostałe modele.