Domowa siłownia w dobrym stylu

Wioleta Bednarczyk
13.02.2020 16:50
Domowa siłownia to świetny pomysł dla zapracowanych, którzy pragną zawalczyć o lepszą formę i ładniejsze ciało. Wystarczy kawałek podłogi, na którym postawisz kilka sprzętów i trochę miejsca do rozłożenia maty. Tadam, gotowe!

Domowa siłownia w dobrym styluDomowa siłownia w dobrym stylu Fot. Shutterstock

Taśmy treningowe są świetnym przyborem do ćwiczeń, który pozwala na zmianę oporu i progresywne jego zwiększanie. Pomaga w rozwijaniu siły, prędkości i mocy, bez nadmiernego obciążania stawów. Dlatego będą idealnym wyborem do treningu siłowego, crossowego i przygotowania fizycznego.

taśmytaśmy fot. decathlon

Każdy kolor taśmy odpowiada jednemu poziomowi oporu: zielony – 15 kg, żółty– 25 kg, pomarańczowy – 35 kg, czerwony – 45 kg, czarny – 60 kg. 

Twoim celem jest wyłącznie wzmocnienie mięśni? Proponujemy lżejszą taśmę, a następnie progresywne zwiększanie oporu. Natomiast jeśli chcesz użyć taśmy do wspierania ruchu to większy opór taśmy zapewni lepsze wsparcie.

Slider: dysk dwustronny SL 500 DomyosSlider: dysk dwustronny SL 500 Domyos Fot. Decathlon

Wybraliśmy drobny sprzęt fitness oraz większe maszyny siłowe i kardio, które pomogą w zaaranżowaniu domowej siłowni. Pamiętaj! Trening możesz rozpocząć bez bieżni lub rowerka. Na początek wystarczy mata, para hantli o niewielkim ciężarze lub tubing (taśma z rączkami). Albo tylko własna masa ciała. Do tego należy dołożyć sporą dawkę motywacji.

Natomiast jeśli cele treningowe są wysokie, pragniesz zrzucić 10-30 kg. lub więcej, wtedy najważniejszym sprzętem będą dla ciebie maszyny kardio. To bieżnia, rowerek lub na przykład wioślarz, z którymi regularnie wykonywany trening będzie dużo owocniejszy. Wzmacnianie potraktuj wtedy tylko jako dodatek. Natomiast wszystkim zaawansowanym fitnesskom polecamy solidną pracę treningową na jednych i drugich urządzeniach, z uwzględnieniem założonych celów treningowych

Przybory do treningu fitnessPrzybory do treningu fitness Fot. Shutterstock

Maszyny do treningu kardio i siłowego pomogą w osiągnięciu treningowych celów. Jeśli twoim celem głównym jest wyłącznie wyszczuplenie ciała i spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej – skup się głównie na treningu kardio, który możesz wykonać na rowerku treningowym, wioślarzu lub bieżni. Natomiast jeśli zależy Ci na wykonywaniu różnorodnych ćwiczeń siłowych z obciążeniem – ćwicz regularnie na atlasie, a trening kardio zrób tylko na rozgrzewkę. 

Komentarze (7)
Zaloguj się
 • 134katarzyna

  Oceniono 12 razy 12

  Tak, rzeczywiście bardzo ciekawy ten artykuł o wałkach. Dziękuję za obszerne wyjaśnienia na temat.

 • skrzyneczka2

  Oceniono 6 razy 6

  Fajna ta siłownia domowa, też takom bym zrobił tylko w moim apartamencie 43 m2 chyba sie wszystko nie zmiesci?

 • macx74

  Oceniono 1 raz 1

  podstawa to silna wola chcec i konsekwencja , dp tegop wlasne cialo a sprzety... fantastycznie sie prezentuja i spelniaja funkce wieszakow

 • macx74

  0

  trzeba miec silna wole i chec a do tego wystarczy wlasne cialo aby je zbudowac?odchudzic itp

 • studio-sport.pl

  Oceniono 2 razy 0

  Taśmy oporowe tak, ale nie z lateksu! To już przeszłość. Ciągną za włosy, parcieją i szybko pękają. Jeśli potrzebujecie nowoczesnych z materiału, to zapraszamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX