Wielkanocne dekoracje 2020. Jak modnie udekorować wnętrza na święta wielkanocne?

Wielkanoc przed nami, a więc warto pomyśleć o udekorowaniu naszych wnętrz właśnie w klimacie tego święta. Wielkanocne dekoracje potrafią upiększyć dom i wprowadzić wiosenną, radosną atmosferę. Jakie ozdoby świąteczne są modne w 2020 roku?

Wielkanoc to radosne święto i w dodatku wiosenne, dlatego chętnie dekorujemy nasze domy i mieszkania w tym klimacie. Wystrój wielkanocny to nie tylko ozdobienie stołu, ale również wiele, nawet drobnych przedmiotów, które można postawić lub zawiesić w różnych miejscach w pokojach dziennych lub innych pomieszczeniach. Niektórzy dekorują swoje mieszkania już miesiąc wcześniej, a inni tuż przed świętami. Jakie dekoracje wielkanocne w domu będą modne w 2020 roku?

Dekoracje wielkanocne - tradycja w nowoczesnym wydaniu

Wybierając dekoracje wielkanocne możemy zdecydować się na tradycyjne ozdoby, ale w nowym wydaniu. Obecnie bardzo modne są jajka, które mogą przypominać bombki bożonarodzeniowe, bo są zawieszane na sznurku. Można je zawiesić np. na gałązkach bukszpanu włożonego do wazonu lub w innych miejscach w domu. Takie jajka wielkanocne mogą być wykonane z tradycyjnych wydmuszek albo ze styropianu. Modne wielkanocne dekoracje to także stroiki, które mogą być bardzo proste - np. złożone z przezroczystego słoika, w którym znajdują się pisanki oraz kwiaty. W wielu domach pojawiają się również zajączki. W 2020 roku obok tradycyjnych figurek z porcelany, popularne będą drewniane zające wielkanocne.

dekoracje wielkanocnedekoracje wielkanocne fot. shutterstock

Dekoracje na Wielkanoc - kwiatowe bukiety i wianki

Motyw roślinny bardzo ściśle łączy się z Wielkanocą i nic dziwnego, bo to właśnie wtedy zazwyczaj możemy cieszyć się pierwszymi wiosennymi promieniami słońca. Natura budzi się z zimowego letargu, więc warto stworzyć piękne kompozycje kwiatowe. Najbardziej popularne są oczywiście żonkile oraz tulipany, ale także bardzo efektowne hiacynty. Jak stworzyć z nimi modną ozdobę wielkanocną? Można je włożyć do ciekawie ozdobionego wazonu albo innego naczynia np. aluminiowego lub porcelanowego dzbanka. Niezwykle popularne są również wianki złożone z kwiatów oraz np. jajek. Warto wpleść w nie również gałązki bukszpanu oraz tradycyjne bazie. 

Ozdoby wielkanocne 2020 w minimalistycznym stylu

Wielkanoc kojarzy się z wielobarwnością, a wśród tych kolorów dominują mocny żółty oraz zieleń, a także fiolet. Jednak jeśli jesteś minimalistką i wolisz stonowane dekoracje to wcale nie musisz rezygnować z wystroju wielkanocnego. Warto postawić wtedy na biel, a także odcienie beżu lub połączenie ich z czernią. Dobrym pomysłem na minimalistyczną ozdobę wielkanocną może być prosta miska z biało - czarnymi jajkami w ciekawe wzory. Można je również zawiesić na gałązkach włożonych do wazonu lub przykleić na kawałek drewna i postawić na komodzie. Innymi ciekawymi dekoracjami mogą być, wspomniane wyżej, drewniane zające, proste w formie i świetnie pasujące do np. wnętrz w stylu skandynawskim. 

Dekoracje wielkanocneDekoracje wielkanocne fot. shutterstock

Dekoracje na stół wielkanocny

A jak udekorować stół wielkanocny? Jeśli zapraszasz gości do swojego domu na śniadanie wielkanocne to warto pomyśleć o spersonalizowanych ozdobach świątecznych, które sprawią, że każdy poczuje się wyjątkowo! Mogą to być np. pisanki z namalowanymi imionami. Takie jajko z imieniem wystarczy włożyć do małej filiżanki lub przykleić pionowo np. do drewnianego krążka za pomocą gorącego kleju. W obecnych czasach swój renesans przeżywają robótki ręczne, dlatego innym pomysłem może być wyszycie imienia na bawełnianej chusteczce wraz z motywami wielkanocnymi oraz ustawienie ich tak jak serwetkę. 

Bardzo prostą dekorację na stół wielkanocny można stworzyć również z transparentnymi, prostymi naczyniami np. słoikami lub wazonikami. Do środka wystarczy włożyć kilka pisanek lub połączyć je z gałązkami bukszpanu. Zamiast słoika możemy postawić na tradycję i wybrać wiklinowy koszyk. Warto ustawić również małe świeczki w wielkanocnym klimacie lub niewielkie figurki. Popularne są też ozdoby wielkanocne w doniczce. 

Jak zrobić dekoracje wielkanocne?

Nie trzeba mieć zdolności artystycznych ani manualnych, aby zrobić proste wielkanocne dekoracje. Potrzebne materiały można kupić w pasmanteriach albo w internecie. Wśród najprostszych ozdób są te wykonane z jajek styropianowych. Można je ozdobić np. za pomocą cekinów, które przytwierdzamy do jajka za pomocą krótkich szpilek. Niektórym bardziej może odpowiadać przyklejanie ozdobnych elementów np. kokardek. Najlepiej zrobić to za pomocą pistoletu na gorący klej. To nie jest duży wydatek, a przyda się przy zrobieniu wielu świątecznych ozdób hand made. Piękne dekoracje stworzyć można również za pomocą techniki decoupage. 

jak zrobić dekoracje wielkanocne?jak zrobić dekoracje wielkanocne? fot, shutterstock.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.