Sprzęt oczyszczający powietrze, który pomoże uniknąć infekcji

Grypa i inne infekcje wiszą w powietrzu. Jak ich uniknąć? Jednym ze sposobów na ochronę przed groźnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi jest filtrowanie powietrza za pomocą sprawdzonego i przebadanego sprzętu.

Oczyszczacz powietrza Blueair Bedroom LR.Oczyszczacz powietrza Blueair Bedroom LR. Fot. Blueair

– Zgodnie z najnowszym raportem organizacji Applia – Polacy dwa razy częściej kupują żelazka, czy roboty kuchenne niż oczyszczacze powietrza. Przewidujemy jednak, że urządzenia oczyszczające powietrze i kontrolujące jego parametry mogą się stać wkrótce oczywistymi i sprzętami w naszym domu jak lodówki czy zmywarki – wyjaśnia Wojciech Foremski, Dyrektor Handlowy odpowiedzialny za markę Blueair w Polsce.  

Oczyszczacz powietrza to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań problemu zanieczyszczonego powietrza. Około 90% naszego życia spędzamy w różnych pomieszczeniach: biurze, w domu, samochodzie. Wszędzie tam jesteśmy narażeni na kontakt z groźnymi drobnoustrojami – pleśnią, wirusami, zasiedlającymi klimatyzację bakteriami czy obecnym w meblach i farbach formaldehydem. Dodatkowo do naszych mieszkań przedostaje się niebezpieczny smog, który zatruwa powietrze – nawet w przestrzeni domowej może być ponad 900 związków chemicznych!

Jak się też okazuje, pojedyncze kichnięcie powoduje rozprzestrzenienie bakterii i wirusów na odległość nawet 8 metrów, które mogą pozostawać w powietrzu nawet do kilku godzin – udowodnili naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Dlatego warto też pamiętać, że chorobą zakaźną można się zarazić niezależnie od tego, czy w najbliższym otoczeniu aktualnie znajdują się osoby chore. Jedną z najczęstszych i najbardziej zakaźnych chorób na świecie jest grypa. Szczepienia nadal pozostają najskuteczniejszą metodą zapobiegania zachorowaniom, ale warto zmaksymalizować swoje wysiłki w walce o zdrowie. 

Ponadto podczas jednego kichnięcia rozprzestrzenia się około 100 tys. kropelek wydzieliny zawierających drobnoustroje. To naprawdę sporo. Dlatego, by czuć się dobrze i zdrowo warto zadbać o dom i przeciwdziałać wszelkim patogenom. Z pewnością pomogą sprawdzone sposoby oraz odpowiedni sprzęt do filtrowania powietrza. Z takim nasz dom może mieć czystsze powietrze niż to na zewnątrz – wykazało badanie marki Blueair.

Oczyszczacz powietrza Blueair Pure 221.Oczyszczacz powietrza Blueair Pure 221. Fot. Blueair

Trwa promocja! Oczyszczacze powietrza, które prezentujemy poniżej teraz kupisz z rabatem -20%! Wpisz kod rabatowy: Promocja20

Obecnie istnieją dowody na to, że oczyszczacze powietrza wykorzystujące technologię filtracji HEPASilent™ mogą pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej podczas sezonu grypowego.

Testy przeprowadzone przez niezależny ośrodek badawczy CAS Test Technical Services potwierdziły, że na przykład oczyszczacz Blueair Classic w ciągu 60 minut pracy usuwa z powietrza nawet 99,99% wirusów i bakterii. W tym H1N1 – podtyp wirusa grypy typu A, a także wiele groźnych bakterii, m.in. gronkowca złocistego czy bakterię Escherichia coli – pałeczkę okrężnicy. 

Kolorowe oczyszczacze powietrza Blueair, które wykorzystują technologię filtracji HEPASilent.Kolorowe oczyszczacze powietrza Blueair, które wykorzystują technologię filtracji HEPASilent. Fot. Blueair

Trwa promocja! Oczyszczacze powietrza, które prezentujemy poniżej teraz kupisz z rabatem -20%! Wpisz kod rabatowy: Promocja20

Więcej o: