Wyjątkowe egzemplarze mebli biurowych – stare, które są ikonami polskiego designu, jak też nowe projekty – dziś z powodzeniem sprzedawane są w galeriach, na aukcjach sztuki czy w sklepach internetowych. Dzięki nim można stworzyć stylowe biuro w domu, które inspiruje do pracy twórczej i jest wspaniałym miejscem do życia online. Nie potrzeba wiele. Wystarczy stylowe biurko, praktyczna lampa, wygodny fotel lub krzesło oraz kilka odpowiednio dobranych dekoracji i akcesoriów.
Stylowe biurko, nawet w wersji mini powinno się znaleźć w każdym wnętrzu. To najważniejszy element biura, przy którym podczas pracy zdalnej spędza się wiele godzin. Pomoże stworzyć przestrzeń, która będzie sprzyjała kreatywności, koncentracji i wypełnianiu obowiązków. Biurko powinno mieć też odpowiednio dobraną wysokość lub możliwość jej regulacji. Wtedy umożliwi przyjęcie bezpiecznej i wygodnej dla zdrowia pozycji.
Przedstawiamy wybrane propozycje – stare i nowe wzornictwo, funkcjonalne i stylowe biurka polskich marek, dzięki którym dowodzenie systemem operacyjnym stanie się przyjemniejsze i kreatywniejsze.
Lopp to trzy odsłony pięknej formy do biura, holu, sypialni: biurko, sekretarzyk i toaletka. To unikalny design – ponadczasowy, a jednocześnie uniwersalny, który odnajduje się w różnych aranżacjach. Piękno, jakość i funkcjonalność kolekcji Lopp zaprojektowanej przez Bartłomieja Pawlaka i Łukasza Stawarskiego doceniło jury konkursu iF Design Award 2020. Projekty nagrodzono w kategorii "Product". To duże osiągnięcie nie tylko dla marki Noti, ale polskiego designu. W tym roku konkurencja była ogromna: ponad 7 tysięcy zgłoszeń z 50 krajów. Prace oceniało 78 niezależnych ekspertów z całego świata. Gratulujemy marce Noti!
Przyjmuje trzy funkcjonalne formy użytkowe. W zależności od potrzeb może być biurkiem z regulacją wysokości i kąta nachylenia blatu, tablicą do pisania lub krzesłem do pracy. To projekt stworzony z listew bukowych wykończonych ekologicznym olejem, które połączono klamrami ze stali nierdzewnej. Powierzchnię blatu wykonano ze sklejki, natomiast krawędzie z drewna bukowego.
Mebel został stworzony przez Wojciecha Horę – obecnego rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Jego dyplom składał się z zestawu 22 mebli zrealizowanych, większość egzemplarzy funkcjonuje do dzisiaj. Wojciech Hora tak wspomina swojego nauczyciela Aleksandra Kuczmę:
Był rzeźbiarzem i projektantem mebli, mistrzem syntezy funkcji, formy i materiału, z miłością głaskającym kawałek drewna, zanim nie zobaczył w nim tego, czego inni nie byli w stanie zobaczyć.
W 2007 roku Wojciech Hura uruchomił autorski Kierunek Wzornictwa przy Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Był też laureatem konkursu im. Marii Dokowicz, dzięki któremu odbył roczny staż w RCA w Londynie i pracował w Workshop 119 – firmie projektującej i realizującej meble małoseryjne, m.in. dla Tiny Turner i Rogera Daviesa.
Choć "Miejsce do pracy ucznia" to projekt z 1988 roku, nadal funkcjonuje jako modny i funkcjonalny design biurowy. Mebel został zaprezentowany na wystawie w galerii Zachęta i przyniósł autorowi nagrodę za najlepszy projekt dyplomowy w dziedzinie wzornictwa mebli oraz stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 2013 roku został wdrożony do produkcji przez polską markę Nowy Model, która tworzy nowe projekty, ale też zajmuje się rekonstrukcją starych projektów sprzed lat.
Geometryczny model o obłych krawędziach z możliwością wyboru wymiarów oraz wykończenia – gatunku drewna i koloru. Każdy mebel tworzony jest na zamówienie. To minimalistyczna i klasyczna forma we współczesnej odsłonie. Piękna, solidna i funkcjonalna, która świetnie udekoruje wnętrze. Biurko KZ/01 jest dostępne w ofercie polskiej marki Komitywa.
Ma asymetryczną formę oraz orzechowy i mahoniowy fornir. Dziś jest meblem biurowym poszukiwanym przez wielu miłośników polskiego designu. To modne i funkcjonalne biurko z historią, którą rozpoczął na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku Mieczysław Puchała, kiedy stworzył ten świetny projekt, a który potem wyprodukowała Głuchołaska Fabryka Mebli. Biurko 20-11 z szafką oraz dwoma szufladami pod blatem wpisze się w klimat wielu wnętrz, zarówno mid-century modern, jak również skandynawski czy retro. W 1961 roku pojawiło się w scenografii filmu "Wyrok" w reżyserii Jerzego Passendorfera.
Tak ważna dla głowy strefa do pracy powinna być nie tylko praktyczna, ale i inspirująca. Dlatego oprócz postawienia praktycznego i stylowego biurka, montażu dobrych punktów oświetleniowych oraz umieszczenia wygodnego fotela lub krzesła, zadbaj o nietuzinkowe elementy wystroju, które są zgodne z twoim stylem i osobowością. Zwiększą szansę na lepszą pracę twórczą i umilą czas pracy.
Podczas pracy umysłowej dobrze sprawdzają się barwy stonowane, spokojne, jak odcienie bieli, beżów i szarości. Służą lepszemu skupieniu, stymulując komórki mózgowe. Odwrotnie jest z intensywnymi kolorami – rozpraszają uwagę. Dlatego nie sprawdzą się na przykład podczas pracy analitycznej.