Żaluzje do salonu - najmodniejsze kolory

redakcja
25.04.2020 06:00
Chciałbyś odświeżyć wnętrzego swojego salonu w szybki i łatwy sposób? W takim razie mamy dla ciebie świetną propozycję - żaluzje do salonu! Występują w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego na pewno znajdziesz takie, które będą odpowiadały wnętrzu. Sprawdź ich zalety i funkcje i przekonaj się, że warto mieć żaluzje w salonie.

Żaluzje w modnych kolorach ziemi

Żaluzje w kolorach ziemiŻaluzje w kolorach ziemi Shutterstock

Nowoczesne żaluzje do salonu stanowią jedno z najciekawszych rozwiązań w zakresie przesłon wewnętrznych. Umożliwiają dekorowanie zarówno okien standardowych, jak i tych o nietypowych kształtach (trapezy, trójkąty, wielokąty, półkola) i rozmieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem są plisowane żaluzje obsługiwane za pomocą uchwytów zlokalizowanych na górnej i dolnej rynnie sterującej. Popularne są również systemy, które wykorzystują sznurek oraz łańcuszek koralikowy. Dla osób ceniących komfort i wygodę użytkowania proponujemy żaluzje wyposażone w mechanizm sprężynowy lub elektryczny.

Żaluzje do salonu: szarość, granat i fiolet 

Zastanawiasz się, jakie żaluzje wybrać do salonu? A może wahasz się pomiędzy 'żaluzjami czy roletami' do salonu? Podpowiadamy, że to właśnie plisowane żaluzje będą najbardziej odpowiednie do twojego wnętrza. Poznaj ich kilka zalet! Żaluzje to m.in.:

  • mała powierzchnia przesłonięcia światła okna przy całkowicie podniesionej żaluzji;
  • zastosowanie ciekawych rozwiązań np. dwie tkaniny w jednym systemie;
  • samohamujący mechanizm sterujący, który pozwala ustawić żaluzje na dowolnej wysokości;
  • płynna praca;
  • zabezpieczenia Child Safety, które zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach sterowanych sznurkiem lub łańcuszkiem koralikowym.

Żaluzje do domu - inne modne kolory na 2022 rok 

Atrakcyjna kolekcja tkanin dekoracyjnych oraz zaciemniających pozwala idealnie dopasować żaluzje do funkcji, jaką mają pełnić. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch rodzajów tkanin w jednej żaluzji plisowanej, na przykład połączenie tkaniny tzw. firankowej i zaciemniającej. Półprzezroczysty materiał pozwoli przesłonić okno w ciągu dnia, chroniąc wnętrze domu przed wzrokiem ciekawskich, a jednocześnie wpuści do wnętrza rozproszone światło. Wysoka jakość tkanin gwarantuje długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie nowoczesnych żaluzji do salonu. Dodatkowo żaluzje plisowane łatwo jest zdjąć i wyczyścić. Część tkanin może być prana w słabym roztworze wody z płynem do prania w temperaturze około 30°C. Żaluzje do okien plastikowych, jak i drewnianych to strzał w dziesiątkę!

Więcej o: