Te żaluzje na okna dachowe odmienią twoje poddasze. Ceny? Na każdą kieszeń

NS
16.03.2020 16:40
Okna dachowe przepięknie rozświetlają pokoje na poddaszu, wpuszczając do wnętrza bardzo dużo światła słonecznego. Ale tak jak wszystko, mają też swoje minusy. Na szczęście na ratunek przychodzą żaluzje na okna dachowe. Dzięki nim nie musisz martwić się wpadającymi promieniami, które rażą wzrok lub nagrzewają pomieszczenie tak, że nie można mówić o odpoczynku. Wszystkie te kłopoty z powodzeniem rozwiązują żaluzje na okna dachowe. Dają możliwość swobodnego dostosowania natężenia światła, w wygodny i estetyczny sposób.

Żaluzje na okna dachowe - jakie wybrać?

Żaluzje na okna dachoweŻaluzje na okna dachowe Shutterstock

Żaluzje na okna dachowe są bardzo popularne nie tylko ze względu na swój oryginalny wygląd, ale także uniwersalność, co pozwala na idealne dopasowanie do każdego wnętrza. Właśnie dlatego doskonale pasują do minimalistycznych wnętrz, ale z powodzeniem można je dobrać do każdego wystroju. Na przykład żaluzje plisowane na okna dachowe dają bardzo ciekawy efekt. Dobierając odpowiedni kolor i odcień do ścian i wystroju, możesz pięknie udekorować pokój. Wybierając żaluzje na okno dachowe masz gwarancję wyboru spośród setek kolorów i wzorów, tak, by idealnie wpasowały się w twoje wnętrze. Możesz także dostosować odcień profili i prowadnic, by nie odcinały się od okna. Wyborów masz mnóstwo, gorzej ze zdecydowaniem się na ten konkretny.

Żaluzje do okien dachowych - ceny

Żaluzje plisowane.Żaluzje plisowane. Fot. Anwis

Żaluzje na okna dachowe mogą znacznie różnić się od siebie, jeśli chodzi o cenę. Największy wpływ na to, ile kosztują ma ich wymiar, a także dobrany materiał. M.in. chodzi o to, że im większa instalacja, tym droższa. Tak samo jest w przypadku materiału. Specjalne tkaniny odporne na parę wodną, brud czy o właściwościach termoizolacyjnych są odpowiednio bardziej kosztowne. Także ozdobne warianty, z bogatymi wzorami lub ciekawą fakturą, mają wyższe ceny. Z innymi kwotami spotkasz się wybierając montaż nieinwazyjny (na specjalne zaczepy), zamiast tradycyjnego na wkręty. To, ile kosztują żaluzje na okna dachowe jest zależne od wybranej wersji. Różnica w cenie między prostym, podstawowym modelem, a bardzo nowoczesnym może być diametralna. Przed wyborem konkretnych żaluzji, warto zastanowić się na początku jaki budżet możesz na nie przeznaczyć. Dopiero potem zacznij myśleć o tym czy chcesz żaluzje jednolite, czy z elementami ozdobnymi.

Żaluzje na okna dachowe - montaż

żaluzjeżaluzje fot. shutterstock

Jeśli już wybrałeś odpowiednie żaluzje na okna dachowe, czas zająć się ich montażem, co jest niezwykle ważną kwestią. Szyby umiejscowione są rzecz jasna pod kątem, dlatego tradycyjne rolety wolno-wiszące się nie sprawdzą. Z tego względu osłony montuje się w kasecie i na prowadnicach, co umożliwia ich rozwijanie blisko szyby, a także swobodne otwieranie i zamykanie okien. By instalacja mogła w pełni działać, musi być dobrze dopasowana pod względem rozmiaru. Żaluzje na okna dachowe jest więc najrozsądniej zamówić na wymiar - miej gwarancję, że będą pasować. Można również zamówić żaluzje w takiej firmie, która zajmuje się także ich montażem. Wtedy już na pewno nie będziesz miał się o co martwić.

Żaluzje na okna dachowe

Więcej o: