7 rodzajów rolet rzymskich do każdego typu wnętrza

Rolety rzymskie to modne i bardzo eleganckie dekoracje okienne, które zwija się przy pomocy mechanizmu łańcuszkowego bądź elektrycznie. Efektowne fałdy powstające po podciągnięciu rolet doskonale prezentują się w pokojach dziennych, sypialniach i kuchniach. Rzymskie rolety to absolutny hit w dekorowaniu mieszkań!

Rolety rzymskie - jak wybrać?

Roleta rzymska to doskonała ozdoba każdego wnętrza. Poszukując odpowiednich rolet rzymskich, warto zwrócić uwagę na sposób ich montażu, rozmiar i tkaninę. Rolety rzymskie mogą być montowane na rzep lub do karnisza. Rzymskie rolety wyposażone są w mechanizm sznurkowy i koralikowy. Pierwszy z nich polecany jest przy użyciu lekkich materiałów, takich jak tiul i woal. Natomiast rolety z grubszej bawełny zdecydowanie łatwiej będą się rozkładać przy pomocy wytrzymałych koralików. Wymiar rolety rzymskiej również jest bardzo ważny. Aby okno dobrze się prezentowało, powinna być o około 3 cm większa od otworu okiennego, jednak jeśli ma zakrywać pojedyncze skrzydło okienne, powinna być nieco od niego mniejsza.

autor
open-image
  • Rolety rzymskie z woalu lub organzy

   Dobrze przepuszczają światło i mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjną firanę. Świetnie pasują do pomieszczeń północnych, w których stale jest zbyt mało światła dziennego.
   Sprawdź cenę
  • Rolety rzymskie z grubej bawełny

   Doskonałe do sypialni. Zwłaszcza takich, których okna wychodzą na wschód.
   Sprawdź cenę
  • Rolety rzymskie z powłoką absorbującą promienie słoneczne

   Opuszczone przez cały dzień, sprawią, że w letnie wieczory będzie panować w sypialni przyjemny chłód. Takie rzymskie rolety to nieoceniony element w sypialniach południowych i zachodnich.
   Sprawdź cenę
  • Rolety rzymskie typu blackout

   Dzięki tej tkaninie rolety rzymskie bez względu na kolor zatrzymują 95% światła.
   Sprawdź cenę
  • Rolety rzymskie typu dzień-noc

   Wykonane z dwóch warstw, z których jedna imituje woalową firankę, a druga zaciemniającą grubszą zasłonę. Można nimi dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła.
   Sprawdź cenę
  • Rolety rzymskie z tkanin syntetycznych

   Są łatwe w utrzymaniu w czystości, a większość z nich można prać w pralce. Nie odkształcają się i nie kurczą. Sprawdzą się świetnie jako rolety rzymskie do kuchni.
   Sprawdź cenę
  • Rolety rzymskie z lnu

   Prezentują się bardzo estetycznie, są miękkie w dotyku i nadają naturalność wnętrzu. Jedyny minus to brak możliwości prania w pralce, ponieważ pod wpływem wysokich temperatur rolety rzymskie kurczą się.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Rolety rzymskie - tkaniny

Rodzaj tkaniny, z której zostały wykonane rolety rzymskie, podkręca nie tylko ich atrakcyjność, ale również funkcjonalność. Rzymskie rolety mogą być uszyte zarówno z tkanin syntetycznych, jak i naturalnych. Przy wyborze należy pamiętać, by nie wybierać materiałów sztywnych i ciężkich, które mogą sprawiać trudności w układaniu. Na rolety rzymskie przede wszystkim nada się bawełna i len. Materiał jest miękki w dotyku i nadaje naturalność wnętrzu. M.in. dlatego tak świetnie pasują do aranżacji skandynawskich, czy etno. Niestety zarówno bawełna, jak i len pod wpływem wysokich temperatur mogą się kurczyć, dlaczego trzeba szczególnie uważać podczas ich pielęgnacji. Jeśli chcesz zawiesić rolety rzymskie w kuchni, wtedy postaw na tkaniny sztuczne - poliamid i poliester. Prezentują się bardzo estetycznie, a przy tym są praktyczne. Większość z nich można prać w pralce, ponieważ nie odkształcają się i nie kurczą. Wykazują również wysoką odporność na działanie promieniowania UV, nie grożą im zatem odbarwienia. Rolety rzymskie w kuchni to strzał w dziesiątkę!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.