Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX
Rolety rzymskie - jak wybrać?
Roleta rzymska to doskonała ozdoba każdego wnętrza. Poszukując odpowiednich rolet rzymskich, warto zwrócić uwagę na sposób ich montażu, rozmiar i tkaninę. Rolety rzymskie mogą być montowane na rzep lub do karnisza. Rzymskie rolety wyposażone są w mechanizm sznurkowy i koralikowy. Pierwszy z nich polecany jest przy użyciu lekkich materiałów, takich jak tiul i woal. Natomiast rolety z grubszej bawełny zdecydowanie łatwiej będą się rozkładać przy pomocy wytrzymałych koralików. Wymiar rolety rzymskiej również jest bardzo ważny. Aby okno dobrze się prezentowało, powinna być o około 3 cm większa od otworu okiennego, jednak jeśli ma zakrywać pojedyncze skrzydło okienne, powinna być nieco od niego mniejsza.
Rolety rzymskie - tkaniny
Rodzaj tkaniny, z której zostały wykonane rolety rzymskie, podkręca nie tylko ich atrakcyjność, ale również funkcjonalność. Rzymskie rolety mogą być uszyte zarówno z tkanin syntetycznych, jak i naturalnych. Przy wyborze należy pamiętać, by nie wybierać materiałów sztywnych i ciężkich, które mogą sprawiać trudności w układaniu. Na rolety rzymskie przede wszystkim nada się bawełna i len. Materiał jest miękki w dotyku i nadaje naturalność wnętrzu. M.in. dlatego tak świetnie pasują do aranżacji skandynawskich, czy etno. Niestety zarówno bawełna, jak i len pod wpływem wysokich temperatur mogą się kurczyć, dlaczego trzeba szczególnie uważać podczas ich pielęgnacji. Jeśli chcesz zawiesić rolety rzymskie w kuchni, wtedy postaw na tkaniny sztuczne - poliamid i poliester. Prezentują się bardzo estetycznie, a przy tym są praktyczne. Większość z nich można prać w pralce, ponieważ nie odkształcają się i nie kurczą. Wykazują również wysoką odporność na działanie promieniowania UV, nie grożą im zatem odbarwienia. Rolety rzymskie w kuchni to strzał w dziesiątkę!
rozpromieniona
Oceniono 8 razy 8
Czy redakcja, w ramach swojego niezależnego wyboru produktów, mogłaby wybrać takie, dla których link "sprawdź cenę" prowadzi do strony podającej cenę?