Akcesoria do ćwiczeń, dzięki którym zrobisz trening w swoim salonie

Aleksandra Matczuk
17.03.2020 15:55
Odpoczynek w domu nie sprzyja biciu rekordów sportowych. Jednak dostępne są akcesoria do ćwiczeń, dzięki którym nie zaniedbasz dotychczasowych przyzwyczajeń i poczujesz się dobrze ze sobą.

Domowa siłownia to świetny sposób na poprawę sylwetki bez wychodzenia z domu. Dlaczego warto w nią zainwestować? Trening w czterech ścianach to oszczędność czasu i pieniędzy. Poza tym decydując się na zakup akcesoriów, twoja motywacja się zwiększa! Akcesoria do ćwiczeń nie są drogie, ceny nie przekraczają zwykle kilkudziesięciu złotych. Są dostępne w każdym sklepie sportowym- stacjonarnym i online. Zobacz kilka naszych propozycji dzięki, którym twój trening nabierze nowej jakości.

Akcesoria do treningu- mata

To podstawowa i najbardziej przydatna rzecz do domowego treningu. Mata do ćwiczeń to niedrogi, a jednak niezastąpiony element. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mat, o wielu właściwościach. Jaką matę do ćwiczeń wybrać? To zależy, jaki sport chcesz uprawiać w swoim salonie. W zależności od tego, czy będziemy ćwiczyć jogę, czy też trening siłowy- modele będą się od siebie różnić. Mata do jogi to jedna z najcieńszych na rynku. Jej grubość to około 3 mm. Ma za zadanie poprawić komfort i przyczepność. Najczęściej wybierana jest w wersji antypoślizgowej. Maty gimnastyczne są przeznaczone do treningów w pozycji leżącej, są o wiele grubsze i większe. Świetnie sprawdzi się również dla osób, które chcą wykonywać na niej ćwiczenia rehabilitacyjne lub korekcyjne. Najpopularniejszym rodzajem akcesoriów do ćwiczeń są maty treningowe. Idealna propozycja dla fanek fitnessu czy pilatesu. Ochrania nas przed kontuzjami i otarciem. Dobrej jakości mata posłuży nam przez długi okres.

Hantle

To jedne z najbardziej uniwersalnych akcesoriów do ćwiczeń. Dzięki nim zrzucisz zbędne kilogramy, a także zbudujesz mięśnie. Są łatwe w przechowywaniu, bez problemu schowasz je do szafki. Polecane są szczególnie paniom, które chciałby zwiększyć siłę swoich rąk, wzmocnić ramiona czy poprawić postawę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów hantli dla kobiet i mężczyzn. Handle neoprenowe dobrze sprawdzą się przy gubieniu kilku kilogramów. Są bardziej poręczne i wygodniejsze niż hantle regulowane. Chcesz dostać elementy siłowe? Wybierz akcesoria do ćwiczeń w formie hantli z uchwytem! Osoby początkujące powinny zacząć od małych kg. Przeważnie jest to od 1 do 2 kg.

Akcesoria do ćwiczeń fitness- gumy oporowe

Bardzo popularne akcesoria do ćwiczeń to gumy oporowe. Zostały stworzone do treningu z wykorzystaniem własnej masy ciała. Umożliwiają przeprowadzenie kompleksowego treningu całej sylwetki, bez konieczności użycia większej ilości akcesoriów do ćwiczeń. Od niedawna na rynku powstaje coraz więcej produktów, które spełnią twoje oczekiwania. Najpopularniejsze rodzaje to mini bandy, które mają 60 metrów. Są idealne do ćwiczeń na macie w domu. Kolejnym rodzajem są gum power bandy, które sprawdzą się w ćwiczeniach, takich jak podciąganie. Zastanów się, którą z tych akcesoriów do ćwiczeń najlepiej dopasujesz do swojego treningu. Przykładowe ćwiczenia z ich wykorzystaniem znajdziesz w internecie.

Więcej o: