Pracujesz zdalnie? Tych 5 dodatków i mebli ułatwi ci to zadanie. Zobacz, co warto mieć!

Praca zdalna to niełatwe zadanie. Cięzko jest odrgodzić czas pracy od czasu domowego. Domowe biuro powinno być wyposażone w szereg mebli i rzeczy, które ułatwią ci pracę w domu. Zobacz, na co warto się zdecydować, aby praca stała się efektywniejsza i milsza!

Pracujesz zdalnie już od jakiegoś czasu albo właśnie zmusiła cię do tego sytuacja? Jeśli tak, to z pewnością wiesz, że to wcale nie takie łatwe zadanie. Ma ono wiele zalet, ale też i wad. Praca w domu pozwala na z pozoru większą swobodę i komfort. Możesz w zaciszu własnego pokoju wykonywać swoje zadania bez troski o świetny wygląd czy dojazd do miejsca pracy. Nie musisz też wcześniej wstawać! Brzmi świetnie, ale tutaj pokazują także i minusy jak chociażby problem z organizacją czasu oraz poczucie ciągłego bycia w pracy. Nie możesz się zwyczajnie odciąć. Jak temu zaradzić? Parę mebli i dodatków do pracy zdalnej może ułatwić ci to zadanie! 

Urządź swoje domowe biuro! 

Praca zdalna - domowe biuroPraca zdalna - domowe biuro / fot. shutterstock

Po pierwsze, bardzo ważne jest odgrodzenie "sfery biurowej" od "sfery domowej". Najlepiej wiec jeśli urządzisz w mieszkaniu swoje biuro. Może to być kawałek przestrzeni albo cały pokój. Zależy od twoich możliwości. Dzięki temu będzie ci łatwiej odciąć się od swojej pracy. Po wykonaniu swoich obowiązków, po prostu przejdziesz do innego pokoju i zapomnisz. Właśnie dlatego zastanów się, jak praktycznie urządzić biuro w domu? Czego potrzebujesz do pracy w domu, aby było ci wygodnie? Postaw na odpowiednie meble i niezbędne akcesoria do pracy zdalnej! 

Idealne biurko do domowego biura 

Bez biurka żadne biuro nie będzie odpowiednim miejscem do pracy, nawet jeśli masz laptopa, z którym możesz się swobodnie poruszać. Biurko to nie tylko stanowisko pracy, ale także i miejsce, na którym położysz przydatne w trakcie pracy rzeczy. Do wyboru masz kilka rodzajów biurek. Najpopularniejsze to te w kształcie litery I, ale w sklepach znajdziesz też modele w kształcie litery L - idealne do postawienia w rogu pokoju albo w kształcie litery U. Pomyśl, więc gdzie twoje biurko będzie stało i wybierz kształt. 

Fajną opcją, która będzie dobra dla informatyków czy programistów, są specjalne biurka do komputera. Mają one kilka poziomów na jeden lub dwa monitory, stację komputerową i klawiaturę. Dzięki nim łatwo rozmieścisz swój sprzęt. Niektóre biurka mają także półkę na drukarkę albo specjalnie wyżłobienia na podkładki pod myszkę czy podpórki pod rękę. 

Wygodne krzesło biurowe 

Mając już biurko, musisz też przy nim siedzieć. Tutaj kluczowe jest wybranie wygodnego krzesła biurowego, w którym bez problemu wytrzymasz długie godziny. Postaw na model, który pomoże ci w utrzymaniu prawidłowej sylwetki. Najlepsze będą regulowane krzesła biurowe o specjalnie wyprofilowanym oparciu, które dopasowane jest do pleców. Dzięki temu nie będziesz się garbić, a plecy przestaną cię boleć. Ważne są także podłokietniki. Powinny być stabilne i wykonane z miękkiego, komfortowego materiału. Zwróć też uwagę na obicie krzesła. Najlepiej stawiać na te wykonane ze sztucznych i przewiewnych materiałów. Skóra jest elegancka, ale sprzyja poceniu. Nie będzie to dobry wybór do biura, szczególnie latem! 

Praca zdalna biuro w domuPraca zdalna biuro w domu / shutterstock

Szafki i półki 

Domowe biuro do pracy zdalnej nie może się też obyć bez kilku szafek i półek. To w nich będziesz przechowywać ważne dokumenty i inne, mniejsze akcesoria. Możesz również na nich postawić kilka roślinek, które ożywią wygląd twojego biura. W sklepach znajdziesz najróżniejsze rodzaje szafek biurowych, które z pewnością dopasujesz do swoich potrzeb. Zainwestuj w kilka, aby wszystkie rzeczy nie leżały na biurku. Na nim musi być porządek, aby można było spokojnie pracować. 

Przydatne, małe akcesoria do biura 

Biuro w domu powinno być też wyposażone w szereg małych akcesoriów. Z pewnością przydadzą ci się segregatory na dokumenty, organizery na najróżniejsze rzeczy. Ponadto dobrą inwestycją są tablice korkowe lub magnetyczne, na których możesz przylepiać karteczki z ważnymi notatkami. Fajną opcją są również specjalne naklejki na ścianę, które pełnią rolę tablicy wielokrotnego użytku. Można na nich pisać kredą lub markerem.

Oprócz tego kup sobie też kilka notatników, kalendarz i pojemniki na długopisy i markery. Na biurku przyda ci się też mała lampka oraz wygodna podkładka pod myszkę. Wszelkie akcesoria typu nożyczki, pinezki czy zszywacze również mogą ci się przydać. 

Praca zdalna - rób sobie przerwy! 

Stolik kawowy w biurzeStolik kawowy w biurze / fot. shutterstock

Jedną z ważnych zasad telepracy jest robienie sobie przerw. Od czasu do czasu wstań, pochodź po mieszkaniu i... zaparz sobie kawę! Tutaj przyda ci się w biurze stolik kawowy i wygodny fotel. Dzięki temu będziesz mieć możliwość chociaż na chwilę się oderwać i wypić spokojnie kawę lub herbatę, czytając gazetę lub po prostu relaksując się w ciszy. Przerwę od pracy możesz również wykorzystać na chwilę ćwiczeń. Kup sobie sprzęt do ulubionego ćwiczenia - mogą to być hantle, rowerek stacjonarny albo skakanka. W ten sposób w trakcie przerwy zadbasz o kondycję i rozciągniesz mięśnie, które z pewnością zmęczone są siedzącym trybem. 

Jak widzisz praca zdalna nie jest aż taka straszna, jeśli ma się dobrze wyposażone biuro w domu! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.