Fotoplakaty, które upamiętnią miłe chwile i udekorują dom

Wioleta Bednarczyk
18.03.2020 16:15
Wyraź swój styl i wyróżnij się oryginalną dekoracją domu z pomocą fotoplakatów i fotoobrazów. Mamy ciekawe cliparty, ramki i tła, które pomogą stworzyć własny projekt, dzięki któremu upamiętnisz najwspanialsze chwile życia, a jednocześnie podkręcisz aranżację wnętrza.

Plakat kredowy.Plakat kredowy. Fot. Empikfoto.pl

Oto pomysły na przygotowanie oryginalnych plakatów na ścianę, dzięki którym dom zyska nową jakość, a ty wspomnienia, do których będzie można szybko wrócić w każdej chwili. Masz możliwość stworzenia fotoplakatu lub fotoobrazu, którego z pewnością nikt jeszcze nie posiada. Wszystko od zera. Wystarczy wybrać ulubiony szablon, także zdjęcia, cliparty, ramki, tła i rodzaj papieru: fotograficzny, kredowy lub piankowy. Jest też możliwość zaprojektowania fotoobrazu, z wydrukiem zdjęć na bawełnianym płótnie artystycznym. 

Fotoplakat rodzinny.Fotoplakat rodzinny. Fot. Empikfoto.pl

Fotoplakat jest też świetnym pomysłem na niebanalną dekorację domu

Można go oprawić w ozdobną ramę, by postawić na biurku, komodzie lub powiesić gdzieś na ścianie. Efekt końcowy i dekoracyjny zależy wyłącznie od ciebie. Fotoplakaty fajnie wyglądają nie tylko w czarnej ramie lub białej. W pomieszczeniu, w którym pełno jest przeróżnych wzorów, barwnych detali i ozdób dobrze sprawdzą się również ramy w jaskrawych kolorach. Na przykład plakat „All you need is love” udekorowany oprawą w kolorze soczystego różu będzie świetnym smaczkiem dekoracyjnym, który podkręci klimat wnętrza.

Fotoplakaty pięknie dekorują pokój dziecka

Z pewnością każdy posiada całą masę zdjęć, na których zatrzymane zostały miłe chwile, wielkie i małe momenty wspólnego życia. Na przykład te związane z przyjściem maleństwa na świat, jego chrzcin, pierwszych chwil w żłobku, przedszkolu czy szkole. Dlatego warto ujawnić zdjęcia, które nam o nich przypominają. Przy okazji będą świetną dekoracją pokoju, niepowtarzalnymi i fajnymi plakatami na ścianę lub komodę.

Miłośnikom obrazów polecamy nowoczesną technologię druku na bawełnianym płótnie artystycznym o gramaturze 360g/m2. Wystarczy wybrać jeden z kilkunastu poziomych, pionowych lub kwadratowych formatów o wymiarach już od 20 x 30 cm, aż do nawet 70 x 100 cm oraz ulubiony szablon. Oryginalne plakaty na ścianie będą prezentowały się jak obrazy. 

Zatrzymanie wspaniałych chwil w ramie jest naprawdę proste.

Dwa szablony fotoobrazu, który może być wydrukowany na bawełnianym płótnie artystycznym.Dwa szablony fotoobrazu, który może być wydrukowany na bawełnianym płótnie artystycznym. Fot. Empikfoto.pl

Jak powiesić plakat na ścianie? 

Gwoździki, kołki, wkręty to nie jedyne akcesoria, z pomocą których można powiesić mały lub duży plakat na ścianie. Szybko, łatwo, samodzielnie można to zrobić z pomocą innych dodatków. Oto 4 świetne sposoby.

Taśma dekoracyjna washi tape posiada różne kolory, wzory, a po odklejeniu nie zostawia śladów na ścianie. Ze względu na dobrą przylepność może być stosowana nie tylko do wieszania fotoplakatów i innych podobnych dekoracji ściennych. Nadaje się też do przymocowania girlandy papierowej, kalendarza, lekkich ozdób. 

Plastry oraz płatki samoprzylepne nadają się idealnie do przymocowania fotoplakatów. Po zamocowaniu są zupełnie niewidoczne i nie niszczą też ściany po ich odklejeniu. Najlepiej sprawdzają się przy plakatach ściennych bez ram. 

Gwoździe samoprzylepne są świetnym sposobem na powieszenie nie tylko fotoplakatów, ale również nieco cięższych fotoobrazów, bez wiercenia i przybijania czegokolwiek. Mają też dodatkową regulację wysokości, dzięki której obrazki i plakaty można precyzyjnie wieszać w dowolnym miejscu na ścianie. 

Więcej o: