Wygodne krzesła biurowe - dzięki nim twoja praca w domu będzie bardziej komfortowa!

Beata Aduckiewicz
27.04.2020 13:30
Jeśli pracujesz w domu, z pewnością wiesz, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie miejsca pracy. Mamy dla ciebie wygodne krzesła biurowe, które pozwolą ci komfortowo skupić się na twoich zadaniach!

Pracując w domu musisz stworzyć sobie odpowiednie stanowisko pracy. Oczywiście mając laptopa możesz pracować, gdzie chcesz, ale jednak biurko to najlepszy pomysł. Musisz też na czymś siedzieć. Tutaj najbardziej odpowiednią opcją są krzesła biurowe. Wybierając krzesło do biura, musisz się skupić nie tylko na tym, czy będzie pasowało do wnętrza, ale także i na wygodzie. W końcu spędzisz w nim prawdopodobnie pół lub więcej dnia. Komfort to podstawa udanej pracy zdalnej! Jak więc kupić najlepsze krzesło biurowe? Podpowiadamy! 

Krzesło biurowe - rodzaje 

Krzesło biurowe - jakie kupićKrzesło biurowe - jakie kupić / fot. shutterstock

Wśród biurowych krzeseł biurowych znajdziesz najróżniejsze modele, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Krzesło, lub inaczej mówiąc fotel biurowy, może być na kółkach lub na płozach. Model na kółkach jest o wiele praktyczniejszy, gdyż możesz go bez problemów przesunąć. Fotel na płozach jest za to bardziej elegancki. Oprócz tego możesz też wybrać zdecydować się na krzesło obrotowe. Ma ono zaletę w postaci większej dynamiki ruchu. Zawsze w razie potrzeby możesz się obrócić na fotelu, bez przekręcania całego krzesła. Obrotowy fotel może być na kółkach lub bez. Decydując się na obrotowy fotel, sprawdź, czy jest on stabilny i czy się nie chwieje. Zwróć też uwagę na kółka, które powinny być wykonane z trwałych materiałów, nieniszczących podłogi. Ponadto najlepiej też wybrać krzesło biurowe regulowane, które daje możliwość dopasowania wysokości i uregulowania podłokietników. 

Wygodne krzesło biurowe - materiał 

Bardzo ważne jest także to, z czego wykonane jest krzesło. Bardzo popularne są modele skórzane, gdyż wyglądają stylowo i łatwo je czyścić. Jednak są one mało praktyczne. Skóra wpływa na większe pocenie się ciała, szczególnie latem. Warto więc stawiać na modele wykonane z oddychających materiałów. Może więc być to krzesło pokryte bawełną czy filcowym materiałem. Niektórzy decydują się również na modele plastikowe, ale są one mało wygodne. O wiele lepszą opcją są krzesła miękkie. 

Krzesła do biura - wysokość i oparcie

Krzesło biurowe - oparcieKrzesło biurowe - oparcie / fot. shutterstock

Wysokość krzesła biurowego ma również spore znaczenie. Wpływa nie tylko na wygodę, ale także i na zdrowie siedzącego. Najlepiej decydować się na te z możliwością regulacji. Jeśli nie lubisz regulowanych foteli, koniecznie sprawdź przed zakupem czy wysokość krzesła odpowiada twoim potrzebom. Fotel musi być na tyle wysoki, aby można było swobodnie dostać dłońmi do klawiatury komputera i, aby ręce nie męczyły się w trakcie pracy. 

Bardzo ważną kwestią jest też oparcie krzesła. Musi być wyprofilowane i dopasowane do pleców. Idealne oparcie ma kształt przypominający kształt ludzkich pleców - wgłębieniami w odpowiednich miejscach. Tylko dzięki tak dostosowanemu fotelowi, będziesz w stanie komfortowo pracować, a twoje plecy będą ci wdzięczne. Wygodne krzesła biurowe mają także zagłówki. To z pewnością odciąży twój kark i zawsze możesz chwilę odpocząć opierając głowę na zagłówku. 

Wygodne krzesło biurowe dla dziecka 

Wygodne krzesła biurowe dla dzieckaWygodne krzesła biurowe dla dziecka / fot. shutterstock

Dziecko również musi mieć wygodne krzesło, jeśli odrabia lekcje przy biurku. Wybierając model dla swojej pociechy koniecznie sprawdź wyżej wymienione kwestie. Tutaj sporą uwagę trzeba przyłożyć do odpowiednio wyprofilowanego oparcia. Dziecko nauczy się wtedy poprawnej postawy siedzącej i nie będzie w przyszłości miało problemów z kręgosłupem. W sklepach znajdziesz klasyczne krzesła biurowe albo modele w kolorowej wersji dla dzieci. 

Tanie wygodne krzesło biurowe 

Jeśli szukasz taniego i wygodnego krzesła biurowego, to warto zajrzeć do oferty Ikea, która oferuje całkiem spory wybór modeli w różnym stylu. Oprócz tego możesz też przejrzeć propozycje sklepów internetowych jak Homebook czy Selsey. Po wybraniu odpowiedniego przedziału cenowego, z pewnością znajdziesz swój wymarzony fotel do biura! 

Więcej o: