Wygodne krzesła biurowe - dzięki nim praca w domu będzie bardziej komfortowa!

Jeśli pracujesz w domu, z pewnością wiesz, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie miejsca pracy. Mamy dla ciebie wygodne krzesła biurowe, które pozwolą ci w komfortowych warunkach skupić się na zadaniach!

Pracując w domu, musisz stworzyć sobie odpowiednie stanowisko pracy. Oczywiście z laptopem możesz pracować, gdzie chcesz, jednak biurko to najlepsze rozwiązanie. Musisz też na czymś siedzieć. Najbardziej odpowiednią opcją są krzesła biurowe. Wybierając krzesło do biura, musisz się skupić nie tylko na tym, czy będzie pasowało do wnętrza, lecz także na wygodzie. W końcu spędzisz w nim prawdopodobnie pół lub więcej dnia. Komfort to podstawa udanej pracy zdalnej! Jak więc kupić najlepsze krzesło biurowe? Podpowiadamy! 

Krzesło biurowe - rodzaje 

Krzesło biurowe - jakie kupićKrzesło biurowe - jakie kupić / fot. shutterstock

Wśród krzeseł biurowych znajdziesz najróżniejsze modele, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Krzesło, lub inaczej mówiąc fotel biurowy, może być na kółkach lub na płozach. Model na kółkach jest bardziej praktyczny, gdyż możesz go bez problemów przesunąć. Fotel na płozach jest za to bardziej elegancki. Oprócz tego możesz też zdecydować się na krzesło obrotowe, które jest bardziej mobilne - zawsze w razie potrzeby możesz się obrócić na fotelu, bez przesuwania całego krzesła. Obrotowy fotel może być na kółkach lub bez. Decydując się na obrotowy fotel sprawdź, czy jest on stabilny i czy się nie chwieje. Zwróć też uwagę na kółka, które powinny być wykonane z trwałych materiałów, które nie niszczą podłogi. Ponadto, najlepiej wybrać krzesło biurowe regulowane, które daje możliwość dopasowania wysokości i ustawienia podłokietników. 

Wygodne krzesło biurowe - materiał 

Ważne jest także to, z czego wykonane jest krzesło. Bardzo popularne są modele skórzane, gdyż wyglądają stylowo i łatwo je czyścić. Jednak są mało praktyczne. Skóra (zwłaszcza jej imitacja) wpływa na większe pocenie się ciała, szczególnie latem. Warto więc stawiać na modele wykonane z oddychających materiałów. Może być to krzesło pokryte bawełną czy filcowym materiałem. Niektórzy decydują się również na modele plastikowe, ale są one mało wygodne. O wiele lepszą opcją są krzesła miękkie. 

Krzesła do biura - wysokość i oparcie

Krzesło biurowe - oparcieKrzesło biurowe - oparcie / fot. shutterstock

Wysokość krzesła biurowego ma również spore znaczenie. Wpływa nie tylko na wygodę, ale także na zdrowie siedzącego. Najlepiej decydować się na model z możliwością regulacji. Jeśli nie lubisz regulowanych foteli, koniecznie sprawdź przed zakupem czy wysokość krzesła odpowiada twoim potrzebom. Fotel musi być na tyle wysoki, aby można było swobodnie dostać dłońmi do klawiatury komputera i aby ręce nie męczyły się w trakcie pracy. 

Bardzo ważną kwestią jest też oparcie krzesła. Musi być wyprofilowane i dopasowane do pleców. Idealne oparcie ma kształt przypominający ludzkie plecy - ma wgłębienia w odpowiednich miejscach. Tylko dzięki tak dostosowanemu fotelowi będziesz w stanie komfortowo pracować, a twoje plecy będą ci wdzięczne. Wygodne krzesła biurowe bywają także wyposażone w zagłówki. To z pewnością odciąży twój kark i zawsze możesz chwilę odpocząć, opierając głowę. 

Wygodne krzesło biurowe dla dziecka 

Wygodne krzesła biurowe dla dzieckaWygodne krzesła biurowe dla dziecka / fot. shutterstock

Dziecko również musi mieć wygodne krzesło, jeśli odrabia lekcje przy biurku. Wybierając model dla swojej pociechy, koniecznie sprawdź wyżej wymienione kwestie. Sporą uwagę trzeba zwrócić na odpowiednio wyprofilowane oparcia. Dziecko nauczy się wtedy poprawnej postawy siedzącej i uniknie w przyszłości problemów z kręgosłupem. W sklepach znajdziesz klasyczne krzesła biurowe albo modele w kolorowej wersji dla dzieci. 

Tanie wygodne krzesło biurowe 

Jeśli szukasz taniego i wygodnego krzesła biurowego, warto poznać ofertę Ikea, która ma bogaty wybór modeli w różnym stylu. Oprócz tego możesz też przejrzeć propozycje sklepów internetowych, takich jak: HomebookSelsey czy Stokrzeseł. Po wybraniu odpowiedniego przedziału cenowego z pewnością znajdziesz swój wymarzony fotel do biura! Aktualnie trwają promocje. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.